Azok után, hogy szombaton Janica Kostelic megnyerte a női műlesiklóviadalt, egy nappl később testvére, a szintén horvát Ivica Kostelic győzött a férfiak hasonló versenyében a St. Moritzban rendezett alpesisí-világbajnokságon.
Forrás: EPA
Ivica és Janica Kostelic aranyai családban maradnak Fotó: EPA

A második helyen hatalmas meglepetésre a svájci Silvan Zurbriggen végzett, aki az első futamban 25-ös rajtszámmal a hetedik helyet szerezte meg. A folytatásban kitűnően síelt, az élre állt, s ez annyira megzavarta riválisait, hogy az addig előtte lévő hat versenyzőből csak Kostelic nem hibázott.

A bronzérem - némileg ugyancsak váratlanul - az olasz Giorgio Roccáé lett. A címvédő osztrák Mario Matt még az első futamban a pálya középső szakaszán hibázott, bukott, s így kiesett.

A magyar Barbai Áron végül az 53. helyen végzett, s ezzel elérte célkitűzését, hiszensikeresen befejezte mindkét futamot. Teljesítményének értékét növeli, hogy a 123 indulóból csak 64-en tudtak célba érni. Barbai a végső győztes horvát Ivica Kostelictől 19.94 másodperccel maradt el.

A győztes síző Stipe Mesic horvát köztársasági elnöktől kapta az első üdvözlő táviratot. "Az egész ország figyelte győztes futamodat. Gratulálok neked és a válogatottnak!" - állt a levélben. Ivica Racan kormányfő szintén táviratban gratulált: "A sívilágnak meg kell jegyeznie a kis Horvátország és nagy sportolói nevét" - írta.

Rajtuk kívül Vladimir Strugar oktatási és sportminiszter, Zlatko Tomcic, a parlament elnöke és Zlatko Matesa, a Horvát Olimpiai Bizottság elnöke küldött táviratot Ivica Kostelicnek, aki a sikert követően úgy nyilatkozott: ez élete legboldogabb napja. "Eszembe jutott, hogy két évvel ezelőtt, a vb idején az ágyban feküdtem, csavarokkal a térdemben" - jegyezte meg. Janica és Ivica Kostelic sporttörténelmet írt, mert a vb-k során először nyerte testvérpár a férfi és a női műlesiklást.