Kállai Ákos nyerte a budapesti nemzetközi fedett pályás idénynyitó öttusa viadalt. A második helyen Kovács Gergely, a harmadikon az ukrán Andrij Jefremenko végzett.

A Honvéd versenyzője, Kállai rendkívül jól kezdte a napot, 194 kört lőtt. Ilyen remek teljesítményre eddig egyetlen öttusázó sem volt képes azóta, hogy 1994-ben a robbanófegyvereket légpisztolyok váltották fel. A kiváló eredményt úgy érte el, hogy 2-2 nyolcast és kilencest lőtt, tizenhat alkalommal - ebből tizenkétszer egymás után - pedig a céltábla közepébe talált.

Ezt követően a vívást jó eredménnyel nyolcadikként zárta, majd egyéni csúcsot úszott, később pedig hibátlanul lovagolt. Előnye a 3000 méteres futás során huszonnyolc másodperc volt a második helyen álló ukrán Jefremenkóval, és negyvenegy Kovács Gergellyel szemben. Az első négy szám után a zárótusában taktikusan versenyzett, a 3000 méteres futás kétharmadáig tartotta a lépést az élen állókkal, majd jelentős előnye tudatában visszavett a tempóból.

"El kell ismernem, hogy 194 körös lövészethez szerencse is kell. A remek kezdés után azonban úgy gondoltam, hogy ezt a lehetőséget nem hagyhatom ki. Egyedül a vívás nem ment igazán jól, ebben a számban viszont volt erőm küzdeni egy-egy győzelemért" - értékelte teljesítményét.

Kiválóan versenyzett Kovács Gergely is, aki rossz kezdet után fokozatosan lépett előre. Az első hatba a magyarok közül még Horváth Viktor került be: ő ötödik lett.

Eredmények:
1. Kállai Ákos 5760 pont (lövészet: 1264, vívás: 888, úszás: 1268, lovaglás: 1200, futás: 1140)
2. Kovács Gergely 5648 (1060, 944, 1264, 1188, 1192)
3. Andrij Jefremenko (ukrán) 5636 (1132, 1000, 1232, 1144, 1128)