A Bátorfi Csilla, Tóth Krisztina páros ezüstérmes lett az olaszországi Courmayeurben rendezett asztalitenisz Európa-bajnokságon. A döntőben a Boros Tamara, Michaela Steff (horvát, román) duó 4-2-re győzte le a magyar kettőst.

Bátorfi és Tóth még szombaton a 8 között 0-3-ról 4-3-ra fordítva (!) verte az orosz Fagyejeva, Melnyik párost, s vasárnap délelőtt a döntőbe jutásért a szerb-montenegrói színekben induló Erdélyi-testvérpár, Szilvia és Annamária ellen lépett asztalhoz. Bátorfiék az első játszmát megnyerték, a másodikat és a harmadikat elvesztették, de 1-2-ről 4-2-re fordítottak.

Vasárnap délután az Eb utolsó döntőjében a korábbi Európa-bajnok, Sydneyben olimpiai 4. helyezett magyar páros jól kezdett, a nyitó játszmát 12-10-re megnyerte. Ezután viszont a Borosék percei következtek, a második, a harmadik és a negyedik szett is az övék lett. Az ötödik játszmában Bátorfiék feltámadtak, s 11-5-ös szettnyeréssel szépítettek az álláson (2-3). A hatodik játszmában az ellenfél 9-6-re elhúzott, s két pontra kerül az Eb-aranyhoz, ám 10-9-nél már a magyar egység jutott szettlabdához. Sajnos hiába... 10-10 után 10-11, 11-12, 12-13, 13-14, 14-14 következett, azaz négy mérkőzéslabdát sikerült hárítani. Az ötödiket viszont már nem, így a Boros, Steff kettős lett az Európa-bajnok, a Bátorfi, Tóth duó pedig az eredményhirdetéskor a dobogó második fokára állhatott.

Az Eb-n a magyar válogatott három érmet szerzett: Tóth Krisztina az osztrák Schlager oldalán vegyespárosban arany-, a Bátorfi, Tóth női páros ezüst-, női csapatunk (Tóth Krisztina, Bátorfi Csilla, Fazekas Mária, Póta Georgina, Molnár Zita) bronzérmes lett.

Eredmények,
férfiak, egyéni, döntő: Szamszonov (fehérorosz) - Wosik (német) 4-0 (7, 10, 10, 3)
nők, egyéni, döntő: Badescu (román) - Tan Monfardini (olasz) 4-3 (-8, 6, 6, -7, -7, 6, 10)
női páros, elődöntők: Bátorfi, Tóth - Erdélyi Sz., Erdélyi A. (szerb-montenegrói) 4-2 (12, -9, -7, 7, 9, 6), Boros, Steff (horvát, román) - Ganyina, Palina (orosz) 4-0 (8, 6, 8, 4)
döntő: Boros, Steff (horvát, román) - Bátorfi, Tóth 4-2 (-10, 9, 8, 9, -5, 14)