Ahogy az 1000 méteres döntőkben szombaton, úgy 500-on vasárnap is hat érmet szereztek a magyar kajakosok és kenusok az idénynyitó mecheleni Világkupa-versenyen.

Ismét győzött egyesben Kovács Katalin, s ugyancsak kettős magyar siker született női párosban. Igaz, utóbbi számban megfordult az egy nappal korábbi sorrend, s ezúttal már az esélyesebb Szabó Szilvia, Bóta Kinga egység végzett az élen.

A férfiak között a kajakos Vereckei Ákos az 1000-en elért negyedik helye után kedvenc számában magabiztosan nyert, a Kammerer Zoltán, Veréb Krisztián páros pedig ismét ezüstérmet szerzett. Most azonban nem a Siebel Lajos, Molnár Péter kettős mögött, utóbbi duó ötödikként ért célba.

A c-2-esek mezőnyében Zala György és Iván Gábor a szombati második hely után vasárnap a harmadik lett. Felföldi Gábor és Varga Lajos 200-on nem jutott a döntőbe.