Az argentin nőitenisz-válogatott legyőzte a magyarokat a Fed-kupa osztályozóján, miután az első nap 1-1-es állást követően előbb Clarisa Fernandez legyőzte Mandula Petrát, majd Marosi Katalin is simán kikapott Natalia Gussonitól, s ezzel a házigazdák behozhatatlan előnyre tettek szert.

Natalia Gussoni - Mandula Petra 3:6, 4:6

Mandula Petra nagyon készült a visszavágásra a tavalyi budapesti 7:5, 2:6, 6:4-es vereség után, de a revans elmaradt. Clarisa Fernandez 1 óra 15 perc alatt győzött. Az első négy játék, 2:2 után még elképzelhetetlennek tűnt, hogy a következő tízből Mandula csak egyet nyer meg. Ő irányított, ontotta a pontot érő ütéseket, és könnyebben hozta a saját adogató játékait, mint az argentin.

Az 5. gémben egyenlőnél azonban két önhiba miatt (előbb a tenyeres, majd a fonák oldalról) újra kimaradt a bréklehetőség, majd a 6. játékban 30-30-nál egy vitatott pontot a vezetőbíró Fernandeznek ítélt (nem biztos, hogy igaza volt) és ezután a magyar gyakorlatilag összezuhant. Rengeteget hibázott és pillanatok alatt 2:6, 1:5-öt mutatott az eredményjelző tábla. Mandula még megpróbálta a lehetetlent, egyenlített (5:5), de amikor végre újra nála lett volna a lélektani előny, teljesen érthetetlen módon megint nem találta a ritmust.

A negyedik egyéni mérkőzésen Marosi Katalin 1 óra 11 perc alatt szenvedett vereséget a világranglistán 171. Gussonitól. Marosinak csak pillanatai voltak, de a sok ki nem kényszerített hiba eleve esélytelenné tette ezen a rendkívül fontos mérkőzésen.

A 2. játszmában ugyan 2:0-ra elhúzott a magyar teniszező, de ugyanazzal a lendülettel néhány perc múlva 2:5 lett. Azt nem lehet mondani, hogy nem küzdött, mert 2:5-nél Gussoni adogathatott, meccslabdája is volt, de Marosi szépíteni tudott, ami azonban csak egy gém ráadást jelentett, mert újra elvesztette a saját szervajátékát.

Párosban szépítettek ugyan a magyarok, de vereség erdményeképpen jövőre újra az Euro-afrikai zónából rajtolhat a válogatott a Fed-kupában.