A spanyol Virginia Ruano Pascual nyerte a 140 ezer dollár összdíjazású üzbegisztáni tenisztornát, miután a döntőben 6:2, 7:6-ra legyőzte a japán Obata Szaorit.

Hosszú évek óta nem akadt arra példa, hogy WTA-tornán magyar versenyző legyen az első számú kiemelt. Az idei taskenti, 140 ezer dollár összdíjazású viadalon végre elérkezett ez a pillanat is, ám Mandula Petra nem élt a lehetőséggel.

A magyar éljátékos ugyan az első fordulóban még legyőzte 6:4, 7:6-ra az üzbég Amanmuradovát, ám a második körben a spanyol Parra kemény ellenfélnek bizonyult (7:5, 6:1). A viadalt végül egy másik spanyol teniszezőnő, a világranglista 71. helyén álló Virginia Ruano Pascual nyerte, miután a fináléban 6:2, 7:6-ra verte a harmadik kiemelt japán Obata Szaorit.

A madridi teniszező pályafutása során harmadszor diadalmaskodott WTA-tornán: korábban 1997-ben Cardiffban, 1998-ban pedig Budapesten lett első.