Társoldalunk:

Kilenc orosz aranyérem a boksz-Eb-n

Az orosz csapat kilenc aranyérmet szerzett a Pulában vasárnap befejeződött ökölvívó Európa-bajnokságon és ezzel megismételte két évvel ezelőtti teljesítményét. 2002-ben az oroszok a hazai, permi rendezésű kontinensviadalon is kilenc súlycsoportban győztek.

Ch. Gáll András helyszíni jelentése Pulából

A vasárnapi döntők során mind a kilenc fináléba jutott orosz győzött - kivétel nélkül fölényesen -, sőt, még az 57 kilóban aranyérmes német Vitalij Tajbert is az egykori Szovjetunióban látta meg a napvilágot, volgai német szülők gyermekeként. Ezzel  Makarenkóék megismételték a két évvel ezelőtti, permi Eb-n nyújtott szédületes produkciójukat, ott is kilencszer játszották el himnuszukat, habár 2002-ben még tizenkét súlycsoport létezett.

A nehézsúlyú döntőben a fehérorosz Zujev 15-13-ra vezetett Alekszejev ellen, amikor az orosz egy olyan balhorgot mért a "szomszéd" halántékára, hogy az lassított felvételként összeomlott. Az Eb csúcspontja a szupernehézsúlyú döntő volt, amely 22-22-re állt a harmadik menet után, de a végén Povetkin legyűrte Cammarellét, 30-26 arányban.

Érdekesség, hogy a 48 kilós Kazakovnak - aki az elődöntőben Bedák Pált verte - még a régi cári himnuszt játszották el, mert a rendezők nem találták meg a megfelelő cd-t.

A döntőkben: 
48 kg: Szergej Kazakov (Oroszország) - Alfonso Pinto (Olaszország) 41-22 pontozásos győzelem
3. Bedák Pál (Magyarország) és Salim Salimov (Bulgária)
51 kg: Georgij Balaksin (Oroszország)-Nikoloz Izoria (Grúzia) 39-21 p.gy.
3. Andrzej Razny (Lengyelország) és Ruslam Rachimow (Németország)
54 kg: Gennagyij Kovaljov (Oroszország)-Ali Hallab (Franciaország) 52-28 p.gy.
3. Andrzej Liczik (Lengyelország) és Detelin Dalakliev (Bulgária)   
57 kg: Vitali Taibert (Németország) - Khedafi Djelkhir (Franciaország) döntő fölény (37-17) a 3. menetben
3. Mihail Bernadszkij (Fehéroroszország) és Konsztantin Kupatadze (Grúzia)
60 kg: Dimitar Sztiljanov (Bulgária) - Aydin Selcuk (Törökország) 32-21 p.gy.
3. Káté Gyula (Magyarország) és Domenico Valentino (Olaszország)
64 kg: Alekszandr Maletyin (Oroszország) - Igor Pascsuk (Ukrajna) mérkőzés nélkül
3. Mustafa Karagüllü (Törökország) és Willy Blain (Franciaország)
69 kg: Oleg Szajtov (Oroszország) - Xavier Noel (Franciaország) 41-22 p.gy.
3. Rolandas Jasevicius (Litvánia) és Ruszlan Hajrov (Azerbajdzsdán) 
75 kg: Gajdarbek Gajdarbekov (Oroszország) - Lukas Wilaschek (Németország) 39-19 p.gy.
3. Dzsavid Tagijev (Azerbajdzsán) és Andy Lee (Írország)
81 kg: Jevgenyij Makarenko (Oroszország) - Mario Sivolija (Horvátország) döntő fölény (29-9) a 2. menetben
3. Aleksy Kuziemski (Lengyelország) és Andrij Fedcsuk (Ukrajna)
91 kg: Alekszandr Alekszejev (Oroszország)-Viktor Zujev (Fehéroroszország) KO a 2. menetben
3. Vedran Dipalo (Horvátország) és Ertugrul Ergezen (Törökország)
plusz 91 kg: Alekszandr Povetkin (Oroszország)-Roberto Cammarelle (Olaszország) 30-26 p.gy.
3. Jarolsav Jaksto (Litvánia) és Szergej Rozsnov (Bulgária)

KAPCSOLÓDÓ CIKK