A Nemzetközi Sakkszövetség megjelentette április 1-től érvényes Élő-pontszámok alapján összeállított világranglistáját, amelyen Lékó Péter ismét a negyedik. A listát változatlanul az orosz exvilágbajnok, Garri Kaszparov vezeti, de előnye csökkent. Helyet cserélt az indiai exvilágbajnok, Viswanathan Anand és a klasszikus sakkozás világbajnoka, Vlagyimir Kramnyik. Polgár Judit a kilencedik, Almási Zoltán a 64., míg Berkes Ferenc a 90. a top száz listáján. Az első huszonötben kilenc orosz, két-két magyar, angol és ukrán szerepel.

A FIDE hivatalos honlapján megjelentek az április 1-től érvényes Élő-pontszámok. A hagyományoknak megfelelően külön a top száz rangsora, a legjobb ötven női sakkozó, a legeredményesebb ifjúsági játékosok listája. Az előzetes számítások pontosak voltak, senki nem reklamált a szupernagymesteri kategóriában, a már korábban közölt legjobb tíz listája változatlan. A pontszámoknál legfeltűnőbb a listavezető Garri Kaszparov megcsappant előnye. Az orosz exvilágbajnok Linaresben 14 pontot vesztett. Helycsere történt a második és harmadik helyen. A klasszikus sakkozás világbajnoka, Vlagyimir Kramnyik folytatta rossz sorozatát, Wijk aan Zee-ben 13 ponttal lett szegényebb, a Corus szuperverseny győztese, Viswanathan Anand nyolccal gazdagabb.

Örvendetes Lékó Péter látványos javulása, visszatornászta magát az őt joggal megillető negyedik helyre, Wijk aan Zee-ben és Linaresben összesen 19 pontot kasszírozott. A szeptemberi világbajnoki döntője előtt biztató, hogy mindkét tornán jól és eredményesen sakkozott. Nagymesterünk számára a monte-carlói Amber-verseny után egy újabb felkészülési időszak kezdődik, majd júliusban Dortmundban játssza utolsó versenyét a döntő előtt, ahol a címvédő, Kramnyik is szerepel, utoljára néznek farkasszemet a páros mérkőzésük előtt.

Kisebb változások történtek a legjobbak rangsorában. Az orosz Peter Szvidler visszacsúszott a hatodik helyre, a bolgár Veszelin Topalov egyet előrelépett. Hármat javult az angol Michael Adams, Polgár Judit nem szerepelt egyetlen tornán sem, változatlan pontszámmal a kilencedik. A legrosszabbul a spanyol Alekszej Shirov járt, 23 mínusszal az ötödik helyről a 14. helyre esett vissza. A legjobb huszonöt névsorában új név a román Nisipianu Liviu-Dieteré, egy év alatt 86 pontot gyűjtött. Még nála is szorgalmasabb volt Vadim Milov, 106 ponttal gazdagodott a rendkívül sok tornán szereplő svájci nagymester. A moldáviai Vioerel Bologan, a fehérorosz Alekszander Alekszandrov és a grúz Zurab Azmaiparasvili került ki a huszonötös "keretből". A top százban még két magyar található, Almási Zoltán a 64., míg Berkes Ferenc a 90. helyen.