Felemás napon vannak túl a magyarok az angol nyílt teniszbajnokság nyitányán, Kapros Anikó legyőzte bosnyák ellenfelét, míg Czink Melinda kikapott az ausztrál Moliktól. Az eső miatt csúszott a program, így Mandula Petra kedden lép pályára. A nyitónapon Roger Federer, Goran Ivanisevic és Martina Navratilova mérkőzése tartott számot a legnagyobb érdeklődésre, és egyikük sem okozott csalódást, mindhárman továbbléptek a második körbe.

A rangsorban 46. Kapros az első játszmában 4:4-nél elvette Mervana Jugic-Salkic (102.) szerváját, és hozta az első felvonást. Ezután újra brékelt, de a bosnyák beleerősített, és kiegyenlített. Az utolsó szettben a magyar játékos 2:0-lal kezdett, és riválisa számára innen már nem volt visszaút. A világranglistán 145. Czink az ausztrál Alicia Molikkal (29.) találkozott, és néhány perc alatt 4:0-ás hátrányba került. Ezután ugyan egyszer elvette ellenfele adogatását, de a szettet már nem tudta megmenteni (6:1). A folytatásban a 27. helyen kiemelt, remekül szerváló rivális rögtön brékelt, s ezzel eldöntötte a mérkőzés sorsát.

A további női mérkőzések közül mindenki Martina Navratilovára volt kíváncsi, hiszen 10 év után játszott újra a wimbledoni szentélyben. A kolumbiai Castano talán túlságosan is meg volt illetődve, mindenesetre Navratilova meg sem izzadt, és mindössze egyetlen játékot vesztett. Venus Williams sem töltött túl sok időt a pályán a svájci Mikaelian ellen, ellenben két kiemelt máris csomagolhat, a francia Loit és az izraeli Pistolesi sem érte meg a következő kört.

A férfiaknál Roger Federer címvédőhőz méltó játékkal, mindössze hat játékot veszítve eliminálta a hazai pályán versenyző Bogdanovicot. A svájci klasszisnak az időjárás is kedvezett, ugyanis a mérkőzés előtt állt el az eső, ami egyből rákezdett, ahogy a világelső beütötte a győztes pontot. A két évvel ezelőtt diadalmaskodó Lleyton Hewitt is jól kezdett, az osztrák Melzer ellen, nem úgy, mint tavaly, amikor már az első fordulóban búcsúzott a horvát Karlovic ellen. Karlovic idén is meglepetés okozott, ezúttal a tizenharmadik kiemelt Srichaphant takarította el az útból.

Ivanisevic a régi időkre emlékeztető játékkal sima három szettben verte a 31. kiemelt Juzsnyijt, pedig most "csak" tizenöt ászt zudított az orosz térfelére, de tizenhattal több nyerő ütése volt, és az első szervái is nagyon hatékonyak voltak. A nap legnagyobb bravúrja Thomas Johansson nevéhez fűződik, aki elvesztette az első két szettet, mégis győztesen jött le a gyepről Kiefer ellen.