Mandula Petra és Els Callens két játszmában nyert a Teryn Ashley, Shenay Perry amerikai duó ellen az angol nyílt teniszbajnokság párosversenyének első fordulójában. A női  egyes második körében a Roland Garros-győztes Anasztaszja Miskina, a férfiaknál pedig a Garroson szintén döntőt játszó Guillermo Coria búcsúzott, az argentin klasszist Florian Mayer győzte le négy szettben.

A 20 éves német játékos az idén már okozott néhány meglepetést, negyeddöntős volt Estorilban, Hamburgban a 16 közé jutott, többek között legyőzte a később Párizsban bajnokságot nyerő argentin Gaston Gaudiót és a cseh Jiri Novakot. A hamburgi teniszező először indult Wimbledonban, s pályafutása legjobb eredményét könyvelhette el Grand Slam-tornán. Biztosan nyert a tavalyi döntős ausztrál Mark Philippoussis, valamint a brit Tim Henman, illetve a nőknél a francia Amélie Mauresmo. Ugyanakkor kiesett a Roland Garroson győztes Anasztaszja Miskina, aki háromjátszmában szenvedett vereséget az amerikai Amy Fraziertől.

A második helyen kiemelt orosz klasszis a második körben Kapros Anikót győzte le nagy küzdelemben, ugyancsak három szettben. Miskina a döntő játszmában 5:2-es Frazier vezetésnél két meccslabdát hárított, majd szépített, de végül nem tudott egyenlíteni. A moszkvai teniszező játékán látszott, hogy kissé elfáradt a Kapros elleni meccsen. Továbbjutott viszont Jennifer Capriati és Carlos Moyá: az amerikai a brit Elena Baltachát verte meg, míg a spanyol az orosz Dmitrij Turszunovot búcsúztatta.

Mandula Petra Els Callensszel az oldalán két játszmában nyert a Teryn Ashley, Shenay Perry amerikai duó ellen a párosverseny első fordulójában. A 15. helyen kiemelt magyar-belga kettős ellenfele a következő körben a Maret Ani, Silvija Talaja (észt, horvát) - Ansley Cargill, Christina Wheeler (amerikai, ausztrál) párharc győztese lesz.

Eredmények
férfiak, 2. forduló:
Mayer (német) - Coria (argentin, 3.) 4:6, 6:3, 6:3, 6:4
Henman (brit, 5.) - Heuberger (svájci) 7:5, 6:3, 6:2
Philippoussis (ausztrál, 11.) - Verkerk (holland) 4:6, 6:3, 7:6 (7-5), 7:5
Beck (szlovák) - Robredo (spanyol, 20.) 6:3, 6:2, 7:6 (7-2)
Carlsen (dán) - Pavel (román, 22.) 7:6 (11-9), 6:4, 6:3
Spadea (30.) - Mantilla (spanyol) 6:1, 6:2, 6:2
Malisse (belga) - Haas (német) 3:6, 6:3, 6:2, 6:4
Karlovic (horvát) - Elseneer (belga) 6:4, 6:4, 3:6, 7:6 (16-14)
Roddick (amerikai, 2.) - Peya (osztrák) 6:3, 7:6 (7-2), 6:4
Hrbaty (szlovák, 25.) - Hilton (brit) 7:5, 6:4, 6:2
Dent (amerikai, 26.) - Pescosolido (olasz) 6:3, 6:3, 7:6 (7-3)
Popp (német) - Montanes (spanyol) 6:1, 6:0, 6:1
Ferreira (dél-afrikai) - Kucera (szlovák) 7:6 (7-3), 6:3, 6:1
Schalken (holland, 12.) - Martin (amerikai) 6:3, 6:2, 4:6, 6:3
Enqvist (svéd) - Chela (argentin, 21.) 6:3, 6:7 (4-7), 6:1, 3:6, 6:3
Gonzalez (chilei, 24.) - Andrejev (orosz) 7:5, 6:3, 5:7, 6:7 (4-7), 6:3
Arazi (marokkói, 32.) - Ferrer (spanyol) 6:7 (5-7), 6:4, 6:3, 7:6 (9-7)
Ancic (horvát) - Benneteau (francia) 4:6, 7:6 (10-8), 6:2, 5:7, 6:4
Schuettler (német, 8.) - Rusedski (brit) 6:7 (5-7), 7:6 (12-10), 6:7 (5-7), 6:2 6:2

férfi páros, 1. forduló:

Kisgyörgy Gergely, Kubot (magyar, lengyel) - Chela, Horna (argentin, perui) 6:3, 3:6, 9:7