Egy hosszú szökés után az ausztrál Stuart O'Grady nyerte a francia országúti kerékpáros körverseny, a Tour de France 5. szakaszát. Összetettben a hazaiak versenyzője, Thomas Voeckler átvette a vezetést az elmúlt öt viadalt megnyerő amerikai Lance Armstrongtól.

Öten - Jakob Piil, Magnus Backstedt, Sandy Casar, Voeckler és O'Grady - már az etap 16. kilométerénél megléptek a mezőnytől, s óriási, több mint negyedórás előnyre tettek szert. A kvintett az utolsó tíz kilométeren hatalmas csatát folytatott a szakaszgyőzelemért, együtt érkeztek a célhoz, végül O'Grady könnyedén nyert, mivel közülük messze ő a legjobb sprinter.

Voeckler viszont az összetettben élen állónak járó sárga trikóval, valamint a legjobb 25 éven aluli versenyzőnek járó fehér trikóval vigasztalódhat, mivel a karaván csak 12:33 perccel a szökevények után haladt át a célvonalon.

5. szakasz, Amiens-Chartres, 200,5 km:
1. O'Grady (ausztrál, Cofidis) 5:05:58 óra
2. Piil (dán, CSC) azonos idővel
3. Casar (francia, Fdjeux.com) a.i.
4. Voeckler (francia, Brioches La Boulangere) a.i.
5. Backstedt (svéd, Alessio) a.i.
6. McEwen (ausztrál, Lotto) 12:33 perc hátrány
...18. Ullrich (német, T-Mobile) a.i.
...24. Armstrong (amerikai, US Postal) a.i.

...21. Ullrich 10:30 p h.

A szlovákiai Nagy Róbert a második szakasz után a harmadikat is megnyerte a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei nemzetközi országúti kerékpáros körversenyen, így összetettben is őrzi előnyét. A legjobb magyar Szeghalmi Bálint volt, aki harmadik lett a csütörtöki etapon.

3. szakasz, Sátoraljaújhely-Tokaj 158 km:
1. Nagy Róbert (szlovák, Dukla Brno) 4:01:51 ó
2. Gregor Zajc (horvát, Puris Kamen) azonos idővel
3. Szeghalmi Bálint (Pottospec-Tamási Mix) a.i.

Összetettben:
1. Nagy 11:03:36

Pénteken a Tokaj és Tiszaújváros közötti 123 km-es szakasz vár a mezőnyre.

Szlovák siker a BAZ-megyei körversenyen/sport/egyeni/20040707mararmstong.html?pIdx=2