Mainzban az orosz Alekszander Griscsuk győzelmével fejeződött be az 542 résztvevős, 11 fordulós, svájci rendszerű rapid torna. Griscsuk megvédte tavalyi elsőségét, veretlen maradt a többek között 69 nagymestert is felvonultató mezőnyben. Almási Zoltán az utolsó előtti fordulóban taktikai elnézéssel kikapott az izraeli Greenfeldtől, holtversenyben végzett szekundánsával, Pintér Józseffel, aki veretlenül érte el 8,5 pontját. Almási az összetett verseny győztese.

A sakkozók körében nagyon népszerű a mainzi Chess Classic sakkfesztivál. A Rajna-parti város immár negyedszer volt házigazdája a viadalnak, s a rapid nyílt tornán szupernagymesterek egész sora próbált szerencsét. A mezőnyben 69 nagymester, 44 nemzetközi mester és 43 FIDE mester szerepelt. A második játéknapon hat fordulót bonyolítottak le.

Az első öt játszma után még hatan voltak százszázalékosak, a hatodik forduló után már csak hárman örülhettek igazán. A tavalyi verseny győztese, az orosz Alekszander Griscsuk a hetedik körben szerzett félpontos előnyt, a francia Etienne Bacrot ellen nyert fontos rangadót.

Könnyen remizett honfitársával, Szergej Rublevszkijjel, majd nagy mázlival pattkombinációval döntetlenre mentette vesztőgyanús pozícióját a kazah Darmen Szadvakoszovval szemben. Almási Zoltán fordulóról fordulóra javított a táblázaton elfoglalt helyezésén, de a 10. partijában taktikai elnézéssel kikapott az izraeli Greenfeldtől, s búcsút mondhatott a dobogós helyezés reményének. Griscsuk újabb fontos játszmát nyert, majd az utolsó partiját sötéttel elremizte az első helyen kiemelt Alekszander Morozevics ellen, ami a tornagyőzelmét jelentette.

Szép sikert ért el Almási Zoltán, nagymesterünket hirdették ki az összetett verseny győzteseként. Almási a Fischer Random Chess tornát 9,5 ponttal nyerte meg, a rapid versenyen 8,5 pontot szerzett, összesen ez 18 pont. Az orosz trió, Alekszander Griscsuk, Alekszander Morozevics és Szergej Rublevszkij 17,5 pontot gyűjtött.