Vasárnap délután a Csepeli Sportcsarnokban Kiss Katalin nyerte meg a ritmikus gimnasztikázók idei Magyar Kupa-versenyét. A Csepeli RG 22 éves művészi tornásza, aki csapatával szombaton szintén győzött, a kétnapos viadalt négy aranyéremmel zárta.

A ritmikus gimnasztikázók Magyar Kupa-versenyén az egyéni összetettben ugyanazok végeztek a dobogón, akik egy hete a magyar bajnokságon is, és Királyvári Nikolett most is ezüstérmet szerzett; viszont az ob első és a harmadik helyezettje helyet cserélt: ezúttal Kiss Katalin nyert, a bajnokságon nagy meglepetésre győztes Benyó Fruzsinának pedig be kellett érni a harmadik hellyel. (A Magyar Kupa lebonyolítása értelmében az összetett versenybe mindenkinek a három legjobb eredménye számított be, s a szerenkénti eredményeket az egyéni összetett alapján hirdették ki.)

A már az ob-n is nagy esélyesnek számító, s a mezőnyből nemcsak magasságával, de a 15-17 évesek közül a maga 22 éves életkorával ugyancsak kiemelkedő Kiss Katalin most pontszámokban is verte a többieket, s ő mutatta be a nap kimagaslóan legjobb gyakorlatát is: buzogánnyal 23,283-re értékelték. A Csepeli RG művészi tornásza, aki csapatával szombaton szintén győzött, a kétnapos viadalt négy aranyéremmel zárta, mert vasárnap az egyéni összetett és buzogány mellett még a szalaggal is nyert.

"Megmondom őszintén, hogy az országos bajnokság után rettentően csalódott voltam, mert úgy gondolom, hogy azon a versenyen igazságtalanul kaptam alacsony pontszámokat. Megfordult a fejemben, hogy ezen a Magyar Kupa-versenyen már el sem indulok, de egy korábbi kiváló versenyző azt mondta nekem: Kérlek, ne vedd el az élményt azoktól, akik még az igazi rsg hívei, és főleg a példát azoktól, akikre nagyon ráfér a tanulás! Ez a mondat nagyon megfogott, és ezért is döntöttem úgy, hogy mégis elindulok. Természetesen örülök, hogy nyertem, de meggyőződésem, hogy semmivel sem voltam jobb, mint a magyar bajnokságon. Ugyanakkor a többiek sem voltak rosszabbak, mint egy hete az ob-n; szóval eléggé nehéz kiigazodni a pontozáson" - nyilatkozta Kiss Katalin.

Eredmények:
Egyéni összetett: 1. Kiss Katalin (Csepeli RG) 67,000; 2. Királyvári Nikolett (Csepeli RG) 66,750; 3. Benyó Fruzsina (Óbuda) 66,250; 4. Zsidi Orsolya (Művészi TK) 65,717; 5. Buda Julianna (Hegyvidék) 60,300; 6. Szigeti Aida (Óbuda) 58,783
Szerenkénti eredmények, karika: 1. Benyó Fruzsina 22,550; 2. Királyvári Nikolett 22,350; 3. Buda Julianna 21,933
Labda: 1. Zsidi Orsolya 22,167; 2. Benyó Fruzsina 22,083; 3. Királyvári Nikolett 21,700
Buzogány: 1. Kiss Katalin 23,283; 2. Királyvári Nikolett 22,400; 3. Zsidi Orsolya 21,383
Szalag: 1. Kiss Katalin 21,567; 2. Benyó Fruzsina 21,183; 3. Királyvári Nikolett 20,683
Csapat: 1. Csepeli RG (Kiss Katalin, Királyvári Nikolett, Szigetvári Eszter) 244,351; 2. Óbuda (Benyó Fruzsina, Szigeti Aida, Kovács Vivien) 236,117