Társoldalunk:

Cseh a harmadik idővel döntős 100 háton

2004.12.11. 18:21

Cseh László 52.62 mp-cel, a harmadik legjobb idővel bejutott a férfi 100 méteres hát vasárnapi döntőjébe a Bécsben zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.

A pénteken 400 méter vegyesen Európa-csúccsal aranyérmes magyar klasszis - azután, hogy délelőtt 52.69-et úszott - délután második lett elődöntős futamában az osztrák Markus Rogan (52.38) mögött. Mindkettejüknél jobbat úszott azonban a második nyolcasban szereplő német Thomas Rupprath (51.06), akit mostani eredménye alapján nagyon nehéz lesz majd megelőznie bárkinek is.   

Szepesi Nikolettnek nem sikerült a legjobbak közé kerülnie 50 méter háton, mivel - noha javított délelőtti idején (28.94 mp) - elődöntős futamában 28.70-nel ötödik, összesítésben pedig a tizenegyedik lett.

Nagy Péter a hetedik helyen végzett 1500 gyorson. A magyar versenyző délután, a nevezési idők alapján összeállított gyorsabb futamban indult, amelyben 15:03.09 perccel ötödikként csapott a célba, de a délelőtti szereplők közül ketten jobbat úsztak nála. Győzött és megvédte címét az orosz Jurij Priljukov.

A holland válogatott 1:48.21 perces világcsúccsal nyerte a női a 4x50 méteres vegyesváltót. A korábbi rekordot a svédek tartották 2000. december 16-a óta, 1:48.31-gyel.

Eredmények:
férfiak:
50 m mell:
1. Oleg Liszogor (ukrán) 26.92 mp
2. Roman Szludnov (orosz) 27.09
3. Emil Tahirovic (szlovén) 27.17 

100 m gyors:
1. Frederick Bousquet (francia) 47.52 mp
2. Filippo Magnini (olasz) 47.66
3. Jens Scgreiber (német) 48.00 

200 m pillangó:
1. Nyikolaj Szkvorcov (orosz) 1.52.90 p
2. Pawel Korzeniowski (lengyel) 1:53.19
3. Ioan Gherghel (román) 1:54.86

1500 m gyors:
1. Jurij Priljukov (orosz) 14:31.92 p
2. David Davies (brit) 14:32.56
3. Massimiliano Rosolino (olasz) 14:39.54
...7. NAGY PÉTER 15:03.09

nők:
50 m hát:
1. Antje Buschschulte (német) 27.42 mp
2. Katerina Zubkova (ukrán) 27.50
3. Ilona Hlavackova (cseh) 27.57 

400 m gyors:
1. Keri-Anne Payne (brit) 4:03.60 p
2. Darija Parsina (orosz) 4:04.56
3. Erika Villaecija (spanyol) 4:06.05

100 m vegyes:
1. Aleksandra Urbanczyk (lengyel) 1:00.75 p
2. Lisa Chapman (brit) 1:00.88
3. Teresa Rohmann (német) 1:01.18

4x50 m vegyes:
1. Hollandia (Hinkelien Schreuder, Moniek Nijhuis, Inge Dekker, Marleen Veldhuis) 1:48.21 p - világcsúcs (régi: 1:48.31, Svédország, 2000.12.16., Valencia)
2. Németország (Janine Pietsch, Sarah Poewe, Antje Buschschulte, Dorothea Brandt) 1:48.52
3. Svédország (Emelie Kierkegaard, Sanja Dizdarevic, Anna-Karin Kammerling, Josefin Lillhage) 1:50.05  

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK