Győzelemmel kezdte szereplését az Alicia Molik, Mark Philippoussis alkotta hazai együttes a Perthben zajló tenisz Hopman-kupán. A vegyes párosok nemhivatalos világbajnokságán az ausztrál duó Szlovákia csapatát győzte le 2-1-re. A másik mérkőzésen a németek meglepetésre megverték az oroszokat.

Thriller - csak így értékelte az ausztrál sajtó a hazai teniszválogatott nyitányát a Hopman-kupán. A vegyes párosok nemhivatalos világbajnokságán, Perth-ben Ausztrália Szlovákia ellen lépett pályára: Alicia Molik viszonylag könnyedén verte 6:3, 6:3-ra Daniela Hantuchovát, míg Dominik Hrbarty a nehezebb első szett után könnyedén bánt el Mark Philippoussisszal (7:5, 6:2).

Ezt követte a vegyes páros összecsapás, amelyben az első szett rövidítésben történő elvesztése után a hazaiak 6:3-mal egyenlítettek, s a döntő játszmában 11:9-re diadalmaskodtak. Ausztrália legközelebb szerdán, Hollandia ellen lép pályára, pénteken pedig az Egyesült államok következik. A nap másik mérkőzésén Németország meglepetésre legyőzte az oroszokat.

Haas - Szafin 6:3, 3:6, 6:1
Grönefeld, Haas - Miszkina, Szafin 7:5, 1:6, 10-6 (szuper tie break, 10 pontig tartó rövidítés)

A WTA-tornák sorában Új-Zélandon akadt magyar érdekeltség, ám Kapros Anikó már az első fordulóban búcsúzott a 140 ezer dollár összdíjazású aucklandi tenisztornán. A magyar játékos a szabadkártyával induló orosz Lina Krasznoruckajától kapott ki egy küzdelmes és egy sima szettben. Mandula Petra is Aucklandben kezdte volna az évet, de hátsérülés miatt visszalépett.

Koukalova (cseh) - Hewitt (ausztrál) 6:4, 1:6, 6:2

A férfiak adelaide-i tornáján a kiemeltek győztesen jöhettek le a pályáról, ugyanakkor az ausztrálok és a hollandok szomorkodhattak, mindkét nemzet két-két játékossal képviselte magát hétfőn, és mindannyian vereséget szenvedtek. Dohában Federer ott folytatta, ahol tavaly abbahagyta, szegény Ferrer mindössze két játékot tudott elcsípni a svájci fenoméntól, aki a következő körben a brit Rusedskivel játszik.