Az esélyeknek megfelelően az athéni olimpián is szerepelt pécsi Csonka Zsófia nyert a női pisztolyosok versenyében, a puskásoknál ugyanakkor meglepetésre klubtársa, Nagy Zsófia szerezte meg az aranyérmet a zalaegerszegi légfegyveres országos bajnokságon.

A légpisztolyosok viadala az első hely szempontjából kevés izgalmat tartogatott, miután a már a két héttel ezelőtti Budapest-bajnokságon is remeklő Csonka négy körrel lőtt jobbat (379 kör) mint az őt közvetlenül üldöző Takács Kornélia és Sike Renáta (375-375). A múlt heti müncheni nemzetközi versenyen kimagaslóan szereplő Erdős Dorottya ezúttal halványabban teljesített (371), s csupán a hatodik helyen kvalifikálta magát a fináléba.

A döntőben Csonka ott folytatta, ahol az alapversenyben abbahagyta: kiegyensúlyozottan lőve, a nemzetközi szinten is jónak számító 101,4 körrel tudta le a "ráadás" tízes sorozatot, így fölényesen győzött (480,4 kör). A második helyet a fináléban produkált 99,5 körrel - a vártnál könnyebben - Takács (474,5) kaparintotta meg, miután Sike (471) csupán 96 kört ért el. Erdősnek a fináléban sem ment jól, két hetes is becsúszott, így hetedikként végzett (465,9).

A puskásoknál meglepetés-győzelem született, már amennyiben a junior Európa-bajnok Nagy sikere annak nevezhető. A mindössze 20 éves versenyző a legjobb alapot produkálta 396 körrel, azonban nem nyugodhatott meg, hiszen Miskolczi Julianna 395-t, míg Joó Éva 394-t teljesített.

A döntő egészen a nyolcadik sorozatig kiélezett volt, a hetedik lövések után ugyanis csupán 0,9 kör volt az előnye Nagynak Miskolczival szemben, ám a hajrát a fiatal pécsi sportoló bírta jobban, s végül biztosan nyert (498,5 kör), legnagyobb vetélytársának (496,9) pedig a tavalyi ob után az idein is az ezüstérem jutott. A bronzérmet meglepetésre Gábli Orsolya (495,1) szerezte meg, annak ellenére, hogy csupán 392 körrel kvalifikálta magát a fináléba. A szolnokiak lövője szenzációsan döntőzött, 103,1-es eredménye a legjobbnak bizonyult.

A nagy nevek közül Krzyzewsky Beáta hiába lőtt kitűnően a döntőben (103) gyengébb alapversenye miatt (392) egy tizeddel lemaradt a dobogóról. Joó Éva (492,1) végül a hatodik lett, míg a címvédő Vincze Kinga (489,6) csak a nyolcadik.

eredmények, nők
légpisztoly, egyéni (40 lövés): 1. Csonka Zsófia (Pécs VLK) 480,4 kör (379) 2. Takács Kornélia (BHSE) 474,5 (375) 3. Sike Renáta (BHSE) 471 (375)
csapat: 1. BHSE "A" (Sike, Takács, Medgyes Tímea) 1111 kör 2. ÚTE "A" (Wéber Gabriella, Végh Barbara, Kotroczó Adrienn) 1104 3. KSI (Erdős Dorottya, Kiss Erzsébet, Morvai Erika) 1092

légpuska, egyéni (40 lövés): 1. Nagy Zsófia (Pécs VLK) 498,5 kör (396) 2. Miskolczi Julianna (Komárom VSE) 496,9 (395) 3. Gábli Orsolya (Szolnoki MÁV LK) 495,1 (392)
csapat: 1. ÚTE (Tóth Anita, Joó Éva, Ásztai Márta) 1175 kör 2. APLE (Krzyzewsky Beáta, Zsótér Judit, Vincze Kinga) 1173 3. Pécs VLK (Pető Andrea, Nagy, Karmacsi Anikó) 1163.