A világelső svájci Roger Federer nehezen, három szoros játszmában győzte le a horvát Ivan Ljubicicot a 765 ezer euró összdíjazású rotterdami férfitenisz-torna vasárnapi döntőjében. Federer pályafutása 24. tornagyőzelmét aratta.

A hatodik helyen kiemelt spanyol Rafael Nadal és honfitársa, Alberto Martin csatájából előbbi került ki győztesen, így ő nyerte meg a brazíliai Costa do Sauipében rendezett, 380 ezer dollár összdíjazású tenisztornát.

Az orosz Vera Zvonarjova nyerte a Memphisben rendezett 170 ezer dollár összdíjazású női tornát, miután a fináléban két játszmában jobbnak bizonyult az amerikai Maghann Shaughnesseynél.

A 665 ezer dolláros férfitorna döntőjében a nyolcadikként rangsorolt fehérorosz Max Mirnyij és a dán Kenneth Carlsen találkozott egymással, s a skandináv játékos két szettben diadalmaskodott.

A 31 éves győztes pályafutása harmadik diadalát aratta ATP-tornán. Ezt megelőzően legutóbb 2002-ben nyert viadalt.