A miami tornán vasárnap döntős Raael Nadal valósággal lelépte honfitársát, a Roland Garroson két éve győztes Juan Carlos Ferrerót a 340 ezer euró összdíjazású valenciai férfi tenisztorna 1. fordulójában.

A 18 éves tehetség, aki már a 17. a hagyományos világranglistán, végig agresszíven támadott, szinte lélegzethez sem engedte jutni szebb napokat is megélt ellenfelét, és 57 perc alatt nyert.

Ami a második fordulót illeti: a 2. helyen kiemelt, párosban olimpiai bajnok chilei Fernando González és a Roland Garroson 2002-ben győztes spanyol Albert Costa simán nyert, de a negyeddöntőbe jutott az ugyancsak spanyol Verdasco és Navarro Pastor is.

Navarro Pastor (spanyol) - Dupuis (francia) 1:6, 6:4, 6:3

Casablancában meglepetésre már a második körben búcsúzott a címvédő Santiago Ventura, aki 2004-ben a kvalifikációból nyerte meg élete első ATP-tornáját. A spanyol teniszező a cseh Zibtől kapott ki 6:4, 6:1-re.

ATP-torna, Casablanca (323 ezer euró), 1. forduló:
Müller (luxemburgi, 7.) - Tipsarevic (szerb-montenegrói) 6:3, 6:4
C. Rochus (belga, 8.) - D. Sanchez (spanyol) 7:5, 4:6, 6:3
Zib (cseh) - Ventura (spanyol) 6:4, 6:1
Nieminen (finn) - Volandri (olasz, 2.).

A kiemeltek közül egyedül a hazai közönség előtt szereplő Amy Frazier esett ki az 585 ezer dollár összdíjazású egyesült államokbeli nőitenisz-torna szerdai játéknapján. A 16. helyen kiemelt játékost a selejtezőből feljutott cseh Kveta Peschke búcsúztatta.