Az orosz szuperliga hetedik fordulójában a Szaranszk együttese 3,5-2,5-re legyőzte a Termosztepsz Szamara gárdáját, és átvette a vezetést. Az éltáblás rangadón Vaszilij Ivancsuk világossal kikapott Borisz Gelfandtól. Az éllovas Lagyja Kazany elszenvedte második vereségét, öt döntetlen mellett Vagyim Zvjagincev győzelme jelentette a sikert a Moszkvai Sakkszövetség csapatának. A címvédő Tomszk - 400 gólarányt is javított, feljött a második helyre, a meglepetéscsapat, a legfiatalabb korátlagú Togliatti egyelőre a harmadik.

Szocsiban az orosz csapatbajnokságok történetének talán legérdekesebb versenye zajlik. Fordulóról-fordulóra változik az élmezőny állása, sorban születnek a meglepetések. A hetedik fordulóban remekelt a Moszkvai Sakkszövetség hatosa, az éllovas Lagyja Kazanyt győzte le 3,5-2,5-re. Öt döntetlen mellett Vagyim Zvjagincev győzelme hozta meg a moszkvaiaknak. Eredeti megnyitás után látványos adok-kapok után egyszerűsödött az állás világos számára előnyös végjátékra. Szergej Rublevszkij hibája megkönnyítette Zvjagincev nyerését, aki a legeredményesebb a második táblán 4,5 pontjával. A vereséggel a Lagyja Kazany visszacsúszott a negyedik helyre, a moszkvaiak az ötödikek.

A Szaranszk ismét kihasználta a rivális botlását, nehéz küzdelemben, de legyőzték a bajnokság legnagyobb meglepetéseként folyamatosan botladozó Termosztepsz csapatát. A Borisz Gelfand vezette szupercsapat sorozatban negyedszer kapott ki! Az első táblán az izraeli nagymester meggyőző játékkal nyert Vaszilij Ivancsuk ellen, a FIDE exvilágbajnoka, Alekszandr Halifman taktikai elnézéssel vesztett. A hatodik táblán világossal Amonatov fölöslegesen áldozta be a "fél táblát", Jemelin higgadtan védekezett.

Kiütéses győzelmet aratott a címvédő Tomszk - 400, alaposan javítottak a "gólarányukon", és feljöttek a második helyre. Könnyebb ellenfelek várnak rájuk, komoly reményük lehet az újabb bajnoki címre. Kapaszkodik az első számú kiemelt MaxVen Jekatyerinburg. A bajnokság legkellemesebb meglepetését a legfiatalabb korátlagú Togliatti szereplése jelenti, ötödik győzelmüket érték el. Éltáblásuk, Jevgenyij Alekszejev a szupersztár Peter Szvidler társaságában eddig a legeredményesebb, mindketten 5-5 pontot szereztek.

MaxVen Jekatyerinburg - Juniline Szamara 3,5 - 2,5
(Griscsuk - Szorokin 1 - 0, Drejev - Szadvakaszov 1 - 0, Vaganjan - Volzsin 0 - 1)