Az olimpiai bronzérmes, vb-második, Európa-bajnok Cseh László 400 m vegyesen (4:15.08 p) aratott pénteki győzelme után szombaton a 200-as távon is diadalmaskodott az athéni nemzetközi viadalon, méghozzá a világbajnoki felkészülés jelenlegi szakaszában biztató, 1:59.81 perces idővel.

Az Akropolisz-kupáért kiírt hagyományos úszóeseményen Cseh mellett a második versenynapnak két további - ráadásul egyformán duplázó - magyar győztese is akadt: az Európa-bajnoki bronzérmes Bodor Richárd az 50 m és a 200 m mell döntőjét nyerte meg, Szepesi Nikolett pedig 50 és 200 m háton bizonyult a leggyorsabbnak.

Remekül helyt állt Jakabos Zsuzsanna is, aki a 400 m vegyesúszásban (4:42.65 p) aratott pénteki sikerét követően szombaton 200 m vegyesen csupán négy századdal szorult a győztes szlovén Klinar mögé.

Kiss László szövetségi kapitány elsősorban Cseh és Bodor produkcióját emelte ki, mondván, mindketten "munkából" érték el a 200 m vegyesen, illetve 200 m mellen egyformán Akropolisz-kKupa-rekordot jelentő időeredményüket.