Társoldalunk:

Kovács befürdött Janiccsal a kajakválogatón

2005.06.05. 14:17

Az 500 m-es finálékat rendezték vasárnap délelőtt a kajakosok és kenusok idei első, háromnapos válogatóversenyén, a Szeged melletti Maty-éren. A legnagyobb várakozás a női egyesek és párosok küzdelmét előzte meg, a kérdés az volt, hogy Kovács Katalinnak sikerül-e 15 percen belül dupláznia olimpiai bajnok társával, Janics Natasával.

Az MTK világklasszisa magabiztosan nyerte az első számot, majd sietve ismét hajóba ült, de a folytatás már nem a tervei szerint alakult, ugyanis az athéni aranyérmes kettős 350 m-nél - a második helyen haladva - egyszerűen beborult a vízbe, s így nem ért célba.

"Ezzel el is dőlt ez a kérdés, mostantól kezdve senkinek nem engedélyezett a duplázás egy adott távon belül, hiszen az Eb-n vagy a vb-n nincs értelme kockáztatni az esetleges kudarcot" - mondta Angyal Zoltán szövetségi kapitány, aki előzetesen csak Kovácsnak és Janicsnak adott engedélyt arra, hogy ezen a távon mindkét számban megpróbálkozzanak bekerülni a csapatba.

A párosok versenyét végül az Európa-bajnok Benedek Dalma, Paksy Tímea duó nyerte. A többi szám az esélyesek sikerét hozta: a férfiaknál k-1-ben Vereckei Ákos, k-2-ben a Kammerer Zoltán, Kucsera Gábor kettős, míg c-1-ben Kolonics György, c-2-ben pedig a Bozsik Attila, Kovács Gergely  egység diadalmaskodott.

Eredmények, 500 m:
férfiak:
k-1:
1. Vereckei Ákos (Domino Honvéd) 1:37.585 p
2. Benkő Zoltán (Győri VSE) 1:39.757
3. Bethlenfalvi István (Tiszaújváros) 1:40.015
k-2:
1. Kammerer Zoltán, Kucsera Gábor (Győri VSE, Domino Honvéd) 1:30.358
2. Sík Márton, Csamangó Attila (Démász-Szeged) 1:31.192
3. Szabó Gergely, Boros Attila (KSI SE, Tiszaújváros) 1:32.188
c-1:
1. Kolonics György (Csepel) 1:50.852
2. Joób Márton (Démász-Szeged) 1:51.722
3. Kozmann György (ASE) 1:51.974
c-2:
1. Bozsik Attila, Kovács Gergely (BSE-ESMA) 1:44.332
2. Sáfrán Mátyás, Balázs Gábor (KSI SE) 1:45.274
3. Fürdök Gábor, Hüttner Csaba (Démász-Szeged) 1:46.036 

200 m:
k-1:
1. Boros Gergely (ASE) 33.860 mp
2. Vereckei Ákos (Domino-Honvéd) 34.166
3. Felföldi Gábor (Tiszaújváros) 34.910
k-2:
1. Beé István, Kadler Viktor (Domino-Honvéd, Győri VSE) 33.578
2. Sík Márton, Csamangó Attila (Démász-Szeged) 33.734
3. Babella Balázs, Gyertyános Gergely (Pécs, UTE) 33.758
c-1:
1. Kolonics György (Csepel) 41.487
2. Joób Márton (Démász-Szeged) 41.607
3. Belicza Béla (BSE-ESMA) 41.811
c-2:
1. Bozsik Attila, Kovács Gergely (BSE-ESMA) 36.851
2. Buzál Miklós, Végh Attila (Domino-Honvéd) 36.929
3. Balázs Péter, Sarudi Pál (BSE-ESMA, Mezőgép KGF) 38.285

Eredmények, 500 m:
nők
k-1:
1. Kovács Katalin (MTK) 1:52.030
2. Viski Erzsébet (BSE-ESMA) 1:53.038
3. Patyi Melinda (MTK) 1:55.738 
k-2:
1. Benedek Dalma, Paksy Tímea (Dunaferr, MTK) 1:44.106
2. Szabó Szilvia, Bóta Kinga (BSE-ESMA) 1:44.946
3. Szakállas Éva, Szabó Gabriella (MTK, KSI SE) 1:50.064 

200 m:
k-1:
1. Szabó Gabriella (KSI) 43.239
2. Fazekas Krisztina (MTK) 43.281
3. Szabó Szilvia (BSE-ESMA) 43.305
k-2:
1. Kovács Katalin, Janics Natasa (MTK, Démász-Szeged) 37.171
2. Paksy Tímea, Patyi Melinda (MTK) 37.855
3. Viski Erzsébet, Szabó Szilvia (BSE-ESMA) 38.593

A második válogató - amely egyben országos bajnokság - június 24-26-án lesz szintén Szegeden, az Eb-t július 28. és 31. között rendezik Poznanban, míg a vb-re augusztus 24. és 28. között kerül sor Zágrábban.

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK