Az utolsó még versenyben lévő magyar játékos, Czink Melinda sem járt sikerrel a wimbledoni nyílt teniszbajnokság női egyes selejtezőjében, miután a harmadik fordulóban két játszmában vereséget szenvedett a fehérorosz Pucsektől.

A mérkőzés előtt a balkezes Czink tűnt esélyesebbnek, ugyanis 85 hellyel előzte meg ellenfelét a világranglistán. A pályán mindez nem érvényesült, Pucsek mindössze öt játékot engedélyezett Czinknek, és ezzel hat év után először fordul elő, hogy nem lesz magyar teniszező egy Grand Slam-torna főtábláján.

Wimbledon, női egyes, selejtező, 3. forduló:
Pucsek (fehérorosz) - Czink Melinda (19.) 6:3, 6:2

A második helyen kiemelt orosz Nagyja Petrovának és honfitársának, a negyedikként rangsorolt Dinara Szafinának is a negyeddöntő jelentette a végállomást a hollandiai Den Boschban zajló tenisztorna női versenyén.

WTA-torna, Den Bosch (136 ezer euró), negyeddöntő:
Dulko (argentin, 6.) - Petrova (orosz, 2.) 6:4, 4:6, 6:3
Safarova (cseh) - Szafina (orosz, 4.) 6:4, 6:4
Koukalova (cseh, 8.) - Chladkova (cseh) 6:3, 6:3
Shaughnessy (amerikai) - Krajicek (holland) 3:4-nél Krajicek térdsérülés miatt feladta

Az elődöntőben:
Dulko-Safarova
Koukalova-Shaughnessy

Nathalie Dechyt és a szeszélyes angol időjárást is legyőzve jutott az elődöntőbe a címvédő Szvetlana Kuznyecova az 585 ezer dollár összdíjazású eastbourne-i versenyen.

A második helyen kiemelt orosz játékos több esőszünettel és kavargó széllel "színesített" mérkőzésen nyert nyolcadikként rangsorolt francia riválisa ellen, s az elődöntőben a volt világelső belga Kim Clijstersszel találkozik.

WTA-torna, Eastbourne (585 ezer dollár), negyeddöntő:
Kuznyecova (orosz, 2.) - Dechy (francia, 8.) 6:4, 7:5
Clijsters (belga, 7.) - Washington (amerikai) 6:2, 6:2
Dusevina (orosz) - Bartoli (francia) 5:0-nál Bartoli feladta
A Miszkina (orosz, 4.) - Vinci (olasz) találkozó 4:6, 1:0-s állásnál eső miatt félbeszakadt.

A szabadkártyával indult ausztrál Mark Philippoussis és a veterán svéd Jonas Björkman egyaránt két játszmában nyert Den Bosch-ban a nyolcaddöntőben.

ATP-torna, Den Bosch (323 ezer euró), nyolcaddöntő:
Ancic (horvát, 3.) - Arthurs (ausztrál) 6:4, 7:6 (7-1)
Sanguinetti (olasz, 9.) - Schalken (holland) 7:6 (8-6), 6:3
Philippoussis (ausztrál) - Garcia-Lopez (spanyol) 7:6 (9-7), 7:6 (7-2)
Björkman (svéd)-Benneteau (francia) 6:4, 6:2

A negyeddöntőben:
Philippoussis-Sanguinetti
Ancic-Björkman
Hernych (cseh)-Kohlschreiber (német)
Burgsmüller (német)-Llodra (francia)

A francia Richard Gasquet három játszmában nyert a címvédő thaiföldi Paradorn Srichaphan ellen a nottinghami férfi torna negyeddöntőjében.