A negyedik helyen kiemelt Carlos Moyá kiesett a 300 ezer euró összdíjazású svédországi férfi tenisztorna 2. fordulójában: a spanyol játékost az argentin Mariano Zabaleta győzte le.

ATP-torna, Bastad (323 ezer euró dollár), 2. forduló:
Zabaleta (argentin) - Moyá (spanyol, 4.) 7:6 (7-3), 6:2
Juzsnyij (orosz, 6.) - Vinciguerra (svéd) 4:6, 7:6 (7-4), 7:5
Berdych (cseh) - Almagro (spanyol) 4:6, 6:3, 6:4

Csak egy mérkőzést tudtak lejátszani az 500 ezer dollár összdíjazású svájci férfi tenisztornán szerdán, a többit az eső miatt csütörtökre halasztották.

ATP-torna, Gstaad (421 ezer euró dollár), 2. forduló
Sabau (román) - Szargszjan (örmény) 6:4, 6:4

ATP-torna, Newport (355 ezer dollár), nyolcaddöntő:
Spadea (amerikai, 2.) - Kucera (szlovák) 6:1, 6:4
Mertinak (szlovák) - Ginepri (amerikai, 5.) 6:3, 6:4

Bardóczky Kornél egyesben és Kisgyörgy Gergellyel párosban is nyert, s bejutott a negyed-, illetve az elődöntőbe Budaörsön az 50 ezer dollár összdíjazású ATP-challenger tenisztornán.

A magyar versenyző szerdán azzal a francia Stephane Robert-rel találkozott, aki kedden egy gémet veszített honfitársa, az első helyen kiemelt Olivier Patience ellen. Bardóczky már sokkal keményebb ellenfél volt, s végül meg is nyerte a három játszmás, kiegyenlített csatát. A hazai teniszező a negyeddöntőben a szerb-montenegrói Boris Pashanskival találkozik.

Párosban szintén jól ment Bardóczkynak és Kisgyörgynek, igaz a tapasztalt kettős elveszítette az első szettet Victor Bruthans és Ivo Klec ellen.

ATP-challengertorna, Budaörs (50 ezer dollár), egyes, 2. forduló (a 8 közé jutásért)

páros, 2. forduló (a 8 közé jutásért)
Bardóczky, Kisgyörgy Gergely (2.) - Bruthans, Klec (szlovák, német) 3:6, 6:4, 6:1
Chadaj, Robert (lengyel, francia, 1.) - Ketola, Rojer (finn, holland-antillákbeli) 6:4, 6:4
Mazarakisz, Mertl (görög, cseh) - Karagiannisz, Moraru (görög, román, 4.) 6:4, 7:5
Hadad, Levy (izraeli, 3.) - Kellner Ádám, Lukács Dénes 7:5, 6:2