Az olasz Lorenzo Bernucci nyerte a Tour de France országúti kerékpáros körverseny hatodik szakaszát. Összetettben továbbra is a hatszoros győztes amerikai Lance Armstrong áll az élen.

Az etap befutóját jelentősen befolyásolta, hogy az élcsoport számos tagja az esős talajon elcsúszott az utolsó, a céltól mintegy 800 méterre lévő kanyarban, így a hátrébb meghúzódók közül kerültek ki a csütörtöki dobogósok.

Közülük a legszerencsésebb a kazah Alekszandr Vinokurov volt, aki mostani második helyével az összetettben a harmadik helyre jött fel. Bodrogi László a 149.-ként, 3:57 perces hátránnyal futott be, ezzel a 18. helyről a 106.-ra esett vissza.

6. szakasz, Troyes-Nancy, 199 km:
1. Lorenzo Bernucci (olasz, Fassa Bortolo) 4:12:52 óra
2. Alekszandr Vinokurov (kazah, T-Mobile) azonos idővel
3. Robert Förster (német, Gerolsteiner) 7 másodperc hátrány
4. Angelo Furlan (olasz, Domina Vacanze) a. i.
5. Thor Hushovd (norvég, Crédit Agricole) a. i.
6. Kim Kirchen (luxemburgi, Fassa Bortolo) a. i.
...149. BODROGI LÁSZLÓ (Credit Agricole) 3:57 p. h.

Az összetettben (sárga trikó):
1. Lance Armstrong (amerikai, Discovery Channel) 17:58:11 ó
2. George Hincapie (amerikai, Discovery Channel) 55 mp. hátrány
3. Vinokurov 1:02 p. h.
4. Jens Voigt (német, Team CSC) 1:04 p h.
5. Bobby Julich (amerikai, Team CSC) 1:07 p h.
6. Jose Luis Rubiera (spanyol, Discovery Channel) 1:14 p h.
...106. BODROGI 5:29 p. h.

Pénteken a Luneville és Karlsruhe közötti 228,5 km-es szakasz vár a résztvevőkre. A rajt előtt egyperces csenddel adózik a mezőny a londoni robbantások áldozatainak.