A Sparkassen Chess Meeting szuperverseny negyedik fordulójában Lékó Péter világossal remizett a klasszikus sakkozás világbajnokával, Vlagyimir Kramnyikkal. A szicíliai védelmű partiban óvatos játék utána a 25. lépésben egyeztek meg döntetlenben. A holtversenyben élen álló hármas játszmái is pontosztozkodással végződtek. A dán Peter Heine Nielsen sötéttel a bolgár Veszelin Topalovval, a 19 éves német Arkadij Naiditsch az angol Michael Adamsszel, a holland Loek van Wely az orosz peter Szvidlerrel. A játéknap egyetlen győzelmét a francia Etienne Bacrot aratta, sötéttel nyert az izraeli Emil Szutovszkijjal szemben. Lékó az ötödik fordulóban a dán Nielsennel mérkőzik meg.

A dortmundi 19-es kategóriájú szuperverseny negyedik fordulója az eddigi legbékésebb volt, mindössze egyetlen győzelem született. A francia Etienne Bacrot, a világranglistán kilencedik nagymester magához tért a rajtnál elszenvedett kettős vereség sokkjától, és a spanyol megnyitás Zajcev változatában nyert a túlzott kockázatokat vállaló Emil Szutovszkij ellen. Bacrot a nyeréssel javított a sötét mérlegén, de még mindig 9-2 világos javára a nyerések aránya.

A torna nagy rangadója, Lékó Péter és Vlagyimir Kramnyik partija békés mederben zajlott. A szicíliai védelem Paulsen változatában nagymesterünk szemre szép 17.Hd5 lépése sorozatos cserékhez vezetett, és az egymást oly jól ismerő két szupersztár már a 25. húzás után megegyezett a remiben. Szófiai remek teljesítményét követően Veszelin Topalovot az első számú esélyesnek tartották, de egyelőre a bolgár sakkozó nem villog. A dán Peter Heine Nielsen gond nélkül tartotta az egyensúlyt, és megőrizte félpontos előnyét. A torna meglepetését jelenti a legfiatalabb résztvevő, a 19 éves Arkadij Naiditsch jó játéka, sötéttel szépen hárította Michael Adams kezdeményezését. Közel állt harmadik győzelmének megszerzéséhez a holland Loek van Wely. A hetedik sorra előretört szabadgyalogja sok gondot okozott Peter Szvidlernek, az orosz nagymester végül bástyaáldozattal harcolta ki a döntetlent.

A 4. forduló eredményei:
Van Wely (holland, 2655) - Szvidler (orosz, 2738) döntetlen (Grünfeld védelem, 52)
Topalov (bolgár, 2788) - Nielsen (dán, 2668) döntetlen (Vezércsel, 34)
Szutovszkij (izraeli, 2674) - Bacrot (francia, 2729) 0 - 1 (Spanyol megnyitás, 35)
Lékó Péter (magyar, 2763)- Kramnyik (orosz, 2744) döntetlen (Szicíliai védelem, 25)
Adams (angol, 2719) - Naiditsch (német, 2612) döntetlen (Szicíliai védelem, 37)