Az amerikai Lance Armstrong megnyerte a Tour de France országúti kerékpáros körverseny 20. szakaszát, így a hosszú egyéni időfutamon végleg bebiztosította a rekordot jelentő sorozatbeli hetedik végső sikerét, amelyre idei első etapgyőzelmével tette fel a koronát. Bodrogi László a 22. helyen végzett.

A Discovery Channel kapitánya fantasztikus időt produkált, 23 másodperccel előzte meg az 1997-es bajnok német Jan Ullrichot, aki szintén nagyszerű tempót hajtott, így összetettben feljött a harmadik helyre.

A második helyen álló olasz Ivan Basso a lehetetlent vette célba azzal, hogy megpróbálta ledolgozni 2:46 perces hátrányát, ennek megfelelően nagyon bekezdett az 55,5 km elején, az első ellenőrzőpontnál még vezetett, azonban elfáradt, így végül csak 5. lett.

A nap vesztese mindenképpen a hegyipontversenyben vezető dán Mickael Rasmussen volt, mivel kétszer bukott, kétszer defektet kapott, s háromszor kerékpárt cserélt, így esélye sem volt megvédeni harmadik helyét az összetettben, sőt a hetedikre esett vissza.