Az első helyen kiemelt spanyol Rafael Nadal nyerte meg a 600 ezer euró összdíjazású stuttgarti tenisztornát, miután a döntőben magabiztosan legyőzte a harmadikként rangsorolt argentin Gaston Gaudiót.

A Roland Garros 19 éves címvédője április óta megszakítás nélkül 34. salakpályás mérkőzését nyerte meg a francia nyílt bajnokság tavalyi győztese ellen, és ezzel már idei 8. trófeáját hódította el. Sikeréért 104 400 eurót kapott. A salakos rekordot egyébként az argentin Guillermo Vilas tartja, aki 1977-ben 53-as sikerszériát produkált.

A mallorcai teniszező ezzel a sikerrel - másodikként - már biztosította helyét a szezonzáró sanghaji Mesterek Kupáján, amelyen az év nyolc legeredményesebb játékosa vehet részt. A wimbledoni bajnok, címvédő svájci Roger Federer már korábban kvalifikálta magát a november 12-én kezdődő viadalra.

Az első helyen kiemelt Andy Roddickot búcsúztató Robby Ginepri diadalmaskodott a 600 ezer dollár összdíjazású indianapolisi férfitenisz-tornán, miután az ugyancsak amerikai Taylor Dent hőguta miatt feladta a döntőt. A 47(!) fokban lejátszott találkozó utolsó tíz gémjében mindössze tíz pontot nyerő Dent a második szett után sóoldatot és egyéb ásványi anyagokat kapott, de csakhamar jelezte: nem bírja tovább.