Könnyedén, 6:1, 6:2-re nyert Szávay Ágnes a román Monika Niculescu ellen a svájci Klostersben rendezett junior tenisz Európa-bajnokság egyéni döntőjében.

női egyes, döntő:
Szávay Ágnes (1.) - Niculescu (román, 3.) 6:1, 6:2

A magyar versenyző idén fantasztikus formában van: a juniorok között az ausztrál bajnokságon egyéniben és párosban döntős volt, a Roland Garroson mindkét számban diadalmaskodott, Wimbledonban a párosban nyert, egyesben az elődöntőig jutott. Múlt héten a modenai WTA-tornán - már a felnőttek között - szintén a legjobb négyig jutott.

A 16 éves tehetség a felnőtt ranglistán a 301. helyről a 198-ra ugrott.

***********
A magyar teniszezők egyedül Nagy Kyra jutott tovább, Czink Melinda Gubacsi Zsófia és Németh Virág kiesett a 140 ezer dollár összdíjazású Budapest Grand Prix selejtezőjének 2. fordulójában. A Római Teniszakadémia Vodafone Center hétfőn rajtoló főtáblájára három győzelemmel lehet feljutni. Kapros Anikó és Szávay Ágnes szabadkártyával került a 32-es mezőnybe.

selejtező, 2. forduló:
Szavcsuk (ukrán) - Czink Melinda (3.) 6:4, 6:1
Klaschka (német, 8.) - Gubacsi Zsófia 7:5, 7:5
Nagy Kyra - Pócza Barbara 6:1, 6:1
Hrdinova (cseh) - Németh Virág 6:2, 6:4

Nagy Kyra következő ellenfele az ukrán Olga Szavcsuk lesz, a mérkőzések 11 órakor kezdődnek.