Az 1000 m-es finálékban nagyszerű teljesítménnyel öt arany-, valamint egy-egy ezüst- és bronzérmet szerzett a magyar csapat a Szeged melletti Maty-éri pályán zajló kajak-kenu ifjúsági világbajnokságon.

A dobogó legfelső fokára állhatott a kajak egyesek versenyében magabiztosan diadalmaskodó Kozák Danusia, valamint az egyaránt remekül hajrázó Németh Tamás, Németh G. Dániel, illetve Hegyi Réka, Csipes Tamara duó (mindkettő k-2) és a kenusoknál a Nagy Péter, Kövér Márton páros, továbbá a Szemán Gábor, Körmendi Péter, Korisánszky Péter, Németh Szabolcs négyes.

A k-1-ben induló Felszeghy Gábor másodikként, míg a Papp Sándor, Czina Zoltán, Szalay Tamás, Demeter István összeállítású kajakos kvartett harmadikként zárt. A magyar döntősök közül egyedül a kenus Kiss Tamásnak nem sikerült az első háromba kerülnie, ő az egyesek küzdelmében a hatodik helyen végzett.

A győztesek és a magyarok eredményei:
férfiak:
k-1: 1. Diego Cosgaya Noriega (spanyol) 3:31.581 p 2. Felszeghy Gábor 3:34.407
k-2: 1. Németh Tamás, Németh G. Dániel 3:14.832
k-4: 1. Moldova 2:55.678 ...3. Magyarország (Papp Sándor, Czina Zoltán, Szalay Tamás, Demeter István) 2:57.112
c-1: 1. Sebastian Brendel (német) 3:55.326 ...6. Kiss Tamás 4:02.514
c-2: 1. Nagy Péter, Kövér Márton 3:34.990
c-4: 1. Magyarország (Szemán Gábor, Körmendi Péter, Korisánszky Péter, Németh Szabolcs) 3:20.409

nők:
k-1: 1. Kozák Danusia 3:55.843
k-2: 1. Hegyi Réka, Csipes Tamara 3:36.066

Vasárnap 9.30-tól az 500 m-es középfutamokat, majd 15 órától a táv döntőit rendezik a vb-n.