A vasárnapi 500 méteres döntők során két arany-, egy ezüst- és két bronzérmet szereztek a magyar versenyzők a Szeged melletti Maty-éri pályán rendezett ifjúsági kajak-kenu világbajnokságon, amelyet így a hazai együttes összesen 7 első, 2 második és 3 harmadik helyezéssel zárt.

A rövidebb távon megvédte címét a szombaton 1000 méteren is diadalmaskodó kajakos Kozák Danusia, valamint győzött az egy nappal korábban szintén aranyérmes Hegyi Réka, aki ezúttal Gyulay Blankával alkotott párost (k-2). Második lett a Körmendi Péter, Németh Szabolcs kenus duó, a Bak Ádám, Felszeghy Gábor, Bernáth Tibor, Karakas Ádám (k-4), illetve a Nagy Péter, Kövér Márton Szemán Gábor, Nagy Gergely (c-4) kvartett pedig egyaránt a harmadik helyen zárt.

A győztesek és a magyarok eredményei:
férfiak:
k-1: 1. Diego Cosgaya Noriega (spanyol) 1:39.465 p - ebben a számban nem volt magyar döntős.
k-2: 1. Dmitrij Gugyimov, Roman Anyoskin (orosz) 1:32.572 ...6. Czina Zoltán, Szalay Tamás 1:34.918
k-4: 1. Németország 1:25.032 ...3. Magyarország (Bak Ádám, Felszeghy Gábor, Bernáth Tibor, Karakas Ádám) 1:26.868
c-1: 1. Sebastian Brendel (német) 1:52.990 ...4. Korisánszky Péter 1:54.592
c-2: 1. Liviu Dumitrescu, Nicolae Flocea (román) 1:46.255 2. Körmendi Péter, Németh Szabolcs 1:47.647
c-4: 1. Oroszország 1:37.010 ...3. Magyarország (Nagy Péter, Kövér Márton, Szemán Gábor, Nagy Gergely) 1:39.404