A dán Nicki Sörensen nyerte - egy hosszú szökés után a hazai közönség előtt szereplő Javier Pascual Rodriguezt lehajrázva - a Vuelta a Espana spanyol országúti kerékpáros körverseny 18. szakaszát. Összetettben továbbra is a 2000-ben és az elmúlt két alkalommal győztes Roberto Heras vezet.

Az Avila és annak környékén rendezett 197,5 km-es etap volt az utolsó, amelyet emelkedők nehezítettek, s ennek megfelelően többen támadásba lendültek, de a rekordot jelentő negyedik végső diadaláért küzdő spanyol címvédő minden kísérletet visszavert, így megőrizte 4:30 perces előnyét az orosz Gyenyisz Mencsovval szemben.