Az amerikai Lindsay Davenport biztosan, 6:2, 6:4-re nyert az olasz Francesca Schiavone ellen a 225 ezer dollár összdíjazású nőitenisz-torna döntőjében Balin. Az 500 ezer dolláros pekingi férfitornát Rafael Nadal nyerte.

Idei negyedik tornagyőzelmét aratta az amerikai Lindsay Davenport, aki Dubai, Amelia Island és New Haven után nem talált legyőzőre a Bali International elnevezésű, 225 ezer dolláros viadalon sem.

Davenport a fináléban az olasz Francesca Schiavone ellen lépett pályára, s könnyedén 6:2, 6:4-re győzött.

eredmény
WTA-torna, Wismilak International, Bali (225 ezer dollár), döntő
Davenport (amerikai, 1.) - Schiavone (olasz, 4.) 6:2, 6:4.

Rafael Nadal nyerte az 500 ezer dollár összdíjazású pekingi férfitenisz-tornát, miután a döntőben három játszmában győzött az argentin Guillermo Coria ellen. A 19 esztendős spanyol csillag egyesben idei tizedik ATP-tornagyőzelmét szerezte meg

ATP-torna, Peking (500 ezer dollár), döntő
Nadal (spanyol, 1.) - Coria (argentin, 2.) 5:7, 6:1, 6:2.

Florent Serra nyerte a 323 250 euró összdíjazású bukaresti férfitenisz-tornát, miután a döntőben két szettben győzött az orosz Igor Andrejev ellen. A 24 éves francia teniszező pályafutása első ATP-tornáján diadalmaskodott egyesben.