A 21. Klubcsapatok Európa Kupájának második fordulójában a Csuti-Hydrocomp Zalaegerszeg csapata 3-3-ra végzett a német TV Tegernsee együttesével. A címvédő NAO Chess Club együttese minimális arányban győzte le a Beer Sheva gárdáját, az azeri Tejmur Radzsabov vesztett a franciáknál. Megszenvedett a győzelemért a lengyel Polonia Plus GSM hatosa is. Az orosz Ural és a Tomszk- 400 "gólarányt" javított. A női csapatok versenyében az MTK Budapest második meccsét is 3,5-0,5-re nyerte meg és vezet a 11 csapat versenyében.

Az olaszországi San Vicentben lejátszották a svájci rendszerű Európa Kupa második fordulóját. Csapateredményben meglepetés nem született, de egyes játszmákban "baleset" ért egy-két neves nagymestert. A varsói Európa-bajnokság ezüstérmese, az azeri Tejmur Rdazsabov váratlan vesztése megzavarta társait, a címvédő NAO Chess Club csak minimális arányban tudott nyerni. Joel Lautier és az ukrán Szergej Karjakin második győzelmét aratta.

Taktikai táblasorrendet választott a lengyel Polonia Plus GSM, nem a világranglista ötödik Vaszilij Ivancsuk az éltáblásuk, hanem a kevésbé átütő erejű, de remire mindig jó Borisz Gelfand a "vezérevezős". A német bajnok Werder Bremen ellen nehezen nyertek, játszmát is vesztettek.

Kihasználta kedvező párosítását a két orosz élcsapat, az Ural és a Tomszk-400, a végső elszámoláskor még jó lehet a "gólarányt" javító 6-0. Az olasz rendezők csak a három férfi és egy női mérkőzést közvetítik élőben, így csak gondolhatjuk, hogy a négyszeres bajnokcsapat Csuty-Hydrocomp és a TV Tegernsee meccsén született hat döntetlenben a sakkdiplomácia is szerepet játszott. A harmadik fordulóban már igazi rangadót is látunk, a NAO Chess Club és a Polonia Plus GSM csap össze.