Tomas Berdych három játszmában legyőzte a 13. helyen rangsorolt spanyol Juan Carlos Ferrerót a 2,1 millió euró összdíjazású párizsi férfitenisz-tornán, a Mestersorozat kilencedik, egyben utolsó állomásán.

A cseh játékos már a második kiemelt riválisát búcsúztatta a francia fővárosban, hiszen a 16 közé jutásért az argentin Guillermo Coriát (2.) verte.

A 193 cm magas, 19 esztendős tehetség régi mumusa a sztároknak: az athéni olimpián a második körben legyőzte a toronymagas esélyes svájci Roger Federert, idén augusztusban, Cincinnatiben pedig a nyitókörben megverte a spanyol Rafael Nadalt.

A harmadik helyen kiemelt orosz Nyikolaj Davigyenko bejutott a legjobb nyolc: a világranglista nyolcadik helyén álló játékos - aki döntőbe kerülése esetén ott lehet a november 13-án kezdődő sanghaji Mesterek Kupáján - honfitársát, Dimitrij Turszunovot búcsúztatta. Múlt heti szentpétervári győzelme után ezúttal a nyolcaddöntőben esett ki Thomas Johansson, az első helyen kiemelt amerikai Andy Roddick viszont két játszmában magabiztosan nyert a szlovák Dominik Hrbaty ellen

A hetedik helyen rangsorolt argentin Gaston Gaudio két játszmában bizonyult jobbnak az amerikai Robby Gineprinél.

Eredmények, nyolcaddöntő:
Davigyenko (orosz, 3.) - Turszunov (orosz) 3:6, 6:2, 6:3
Robredo (spanyol, 14.) - Djokovic (szerb-montenegrói) 6:4, 6:3
Ferrer (spanyol, 10.) - Haas (német) 6:2, 6:7 (3-7), 6:3
Berdych (cseh) - Ferrero (spanyol, 13.) 7:5, 6:7 (7-9), 6:4
Ljubicic (horvát, 6.) - Th. Johansson (svéd, 9.) 6:3, 7:6 (7-4)
Stepanek (cseh, 8.) - Mathieu (francia) 7:5, 6:4
Roddick (amerikai, 1.) - Hrbaty (szlovák, 16.) 6:1, 6:2
Gaudio (argentin, 7.) - Ginepri (amerikai, 12.) 6:4, 6:1

A harmadik helyen kiemelt francia Amélie Mauresmo és a hatodikként rangsorolt orosz Nagyja Petrova is könnyedén nyert az 585 ezer dollár összdíjazású philadelphiai nőitenisz-torna nyolcaddöntőjében.

Mauresmo (francia, 3.) - Szugijama (japán) 6:3, 6:4
Petrova (orosz, 6.) - Svedova (orosz) 6:2, 6:2