Társoldalunk:

Egy érem és egy helyezés az elvárás a bokszvébén

2005.11.11. 16:36

A 2003-as vb dobogósai:
48 kg: 1. Szergej Kazakov (Oroszország) 2. Cou Si-ming (Zou Shiming, Kína) 3. Harry Tana (Fülöp-szigetek) és Karim Noaman (Pakisztán)

51 kg: 1. Somjit Jongjohor (Thaiföld) 2. Jerome Thomas (Franciaország) 3. Rustam Rahimov (Németország) és Alekszandar Alekszandrov (Bulgária)

54 kg: 1. Agasszi Mamedov (Azerbajdzsán) 2. Gennagyij Kovaljov (Oroszország) 3. Bahodirdzson Szujtonov (Üzbegisztán) és Datelin Balakliev (Bulgária)

57 kg: 1. Galib Dzsafarov (Kazahsztán) 2. Vitali Tajbert (Németország) 3. Jo Szeok Hvan (Koreai Köztársaság) és Abduszalom Haszanov (Tadzsikisztán)

60 kg: 1. Mario Kindelan (Kuba) 2. Pichai Sayotha (Thaiföld) 3. KÁTÉ GYULA és Martin Dressen (Németország)

64 kg: 1. Willy Blain (Franciaország) 2. Alekszandr Maletyin (Oroszország) 3. Timur Ahmedov (Azerbajdzsán) és Manus Boonjamnong (Thaiföld)

69 kg: 1. Lorenzo Aragón (Kuba) 2. Serzod Huszanov (Üzbegisztán) 3. Ruszlan Sajrov (Azerbajdzsán) és Andre Berto (Egyesült Államok)

75 kg: 1. Gennagyij Golovkin (Kazahsztán) 2. Oleg Maskin (Ukrajna) 3. Nikola Sjekloca (Szerbia és Montenegró) és Yordanis Despaigne (Kuba)

81 kg: 1. Jevgenyij Makarenko (Oroszország) 2. Magomed Aripgadzsijev (Fehéroroszország) 3. Aleksy Kuziemski (Lengyelország) és Rudolf Kraj (Csehország)

91 kg: 1. Olanier Solis (Kuba) 2. Alekszandr Alekszejev (Oroszország) 3. Steffen Kretschmann (Németország) és Viktor Zujev (Fehéroroszország)

plusz 91 kg: 1. Alekszandr Povetkin (Oroszország) 2. Pedro Carrión (Kuba) 3. Rusztam Szajdov (Üzbegisztán) és Sebastian Köber (Németország)

A 2004-es olimpia dobogósai:
 48 kg: 1. Yan Bhartelemy (Kuba) 2. Atagun Yalcinkaya (Törökország) 3. Szergej Kazakov (Oroszország) és Cou Si-ming (Zou Shiming, Kína) BEDÁK PÁL a 32 között kiesett

51 kg: 1. Yuriorkis Gamboa (Kuba) 2. Jerome Thomas (Franciaország) 3. Rustamhodza Rahimov (Németország) és Fuad Aszlanov (Azerbajdzsán)

54 kg: 1. Guillermo Rigondeaux (Kuba) 2. Worapoj Petchkoom (Thaiföld) 3. Bahodirjon Szultonov (Üzbegisztán) és Aghasi Mammadov (Azerbajdzsán) BEDÁK ZSOLT a 16 között kiesett

57 kg: 1. Alekszej Ticsenko (Oroszország) 2. Kim Szong Guk (Koreai NDK) 3. Vitali Tajbert (Németország) és Jo Szeok Hvan (Koreai Köztársaság)

60 kg: 1. Mario Kindelan (Kuba) 2. Amir Khan (Nagy-Britannia) 3. Serik Jeleujov (Kazahsztán) és Murat Hracev (Oroszország) KÁTÉ GYULA a 32 között kiesett 

64 kg: 1. Manus Bunjumnong (Thaiföld) 2. Yudel Johnson (Kuba) 3. Borisz Georgijev (Bulgária) és Ionut Gheorghe (Románia)

69 kg: 1. Bahtijar Artajev (Kazahsztán) 2. Lorenzo Aragon (Kuba) 3. Kim Dzsung Jo (Koreai Köztársaság) és Oleg Szaitov (Oroszország) BALOGH VILMOS a 16 között kiesett 

75 kg: 1. Gajdarbek Gajdarbekov (Oroszország) 2. Gennagyij Golovkin (Kazahsztán) 3. Andre Dirrell (Egyesült Államok) és Surija Prasathinphimai (Thaiföld) BALZSAY KÁROLY a 16 között kiesett 

81 kg: 1. Andre Ward (Egyesült Államok) 2. Magomed Aripgadzsijev (Fehéroroszország) 3. Utkirbek Hajdarov (Üzbegisztán) és Ahmed Izmail (Egyiptom)

91 kg: 1. Odlanier Solis (Kuba) 2. Viktar Zujev (Fehéroroszország) 3. Naszer al-Sami (Szíria) és Mohamed el-Szajed (Egyiptom)

plusz 91 kg: 1. Alekszandr Povetkin (Oroszország) 2. Mohamed Ali (Egyiptom) 3. Roberto Cammarelle (Olaszország) és Michel Lopez (Kuba)

Előző
Következő

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK