A szibériai olajvárosban, Hanti-Manszijszkban lejátszották a kieséses rendszerű Világkupa első fordulójának második partijait. A legnagyobb szenzáció, hogy a Honvéd kitűnősége, Cao Sang legyőzte az ukrán olimpiai bajnokcsapat tagját, Andrej Volokityint. Cao az első partit világossal megnyerte, sötéttel rendkívüli izgalmak után kiharcolta a döntetlent, így 1,5-0,5-ös győzelemmel továbbjutott és a kínai Xu Junnal mérkőzik meg a 64 között. Balogh Csaba második játszmája is döntetlennel végződött az ukrán Szergej Karjakinnal szemben, a rapid rájátszás dönti el ezt a párharcot. Az esélyesként elkönyvelt nagymesterek közül sokan "túlóráznak", kedden rapid partikat játszhatnak, illetve újabb 1-1 esetén 2 villámpartiban mérkőznek meg, majd a hirtelen halál játszma dönti el a továbbjutó személyét.

A kieséses rendszerű Világkupa első fordulójának eddigi legnagyobb meglepetése Cao Sang győzelme az ukrán olimpiai bajnokcsapat tagja, Andrej Volokityin ellen. A 19 éves ukrán nagymestert 2666-os Élő-pontszámával a 24. volt a rangsorban, míg a Honvéd játékosa, Cao csak 2538 pontjával csak a 105. Az első játszmában nagymesterünk meglepő megnyitásával alaposan megzavarta Volokityint, aki a kritikus állásban rosszul mérlegelt, gyalogot vesztett, anyagi előnyét Cao gond nélkül érvényesítette. A francia védelmű második partiban Cao ismét meglepte ukrán ellenfelét, kalandos középjáték után egyszerűsödött az állás remi végjátékra. Cao a 64 között a kínai rangadón meglepetésre győztes Xu Junnal mérkőzik meg.

Az ukrán ifjú titán, a 16 éves Szergej Karjakin és a 19 éves Balogh Csaba első összecsapása már 19 lépésben döntetlennel végződött. Másodszor a szicíliai védelem Rauser támadásában csatáztak, és nagymesterünk a ritkább 6...Fd7-et választotta. Csaba gyalogot áldozott, nem tűnt éppen megnyugtatónak a pozíciója, de Karjakin nem talált jó megoldást, a lebonyolítás sötétnek kedvezett. Balogh Csaba gyalogelőnyt szerzett, de végül csatájuk, nagy küzdelem után, 73 lépésben remivel végződött. A két játszma alapján Csaba önbizalmat gyűjthetett a keddi rapid rájátszásra: Karjakinnak is megremeg a keze kritikus pillanatokban.

Az esélyesek közül, többek között a francia Joel Lautier, az azeri Shakriyar Mamedgyarov, a spanyol Francisco Vallejo Pons, az ukrán Pavel Eljanov, az orosz Alekszandr Halifman, az izraeli Ilia Szmirin és Emil Szutovszkij is rájátszásra kényszerül. Az amerikai bajnok, Hikari Nakamura, a korzikai győztes, svájci Vadim Milov már megrendelheti a hazautazására szóló repülőjegyét. Huszonöt párbajban a rájátszás dönt, az Akopjan (örmény) és Lane (ausztrál) meccsről nincs információ a hivatalos honlapon.

Az első forduló érdekesebb eredményei:
Ivancsuk (ukrán, 2748) - Sibriajev (orosz, 2264) 1,5 - 0,5 (1 - 0, döntetlen)
Chumfwa (zambiai, 2303) - Bacrot (francia, 2725) 0 - 2
Aronyian (örmény, 2724) - Frhat (egyiptomi, 2306) 2 - 0
Needleman (argentin, 2381) - Griscsuk (orosz, 2720) 0 - 2
Gelfand (izraeli, 2717) - Kobese (dél-afrikai, 2400) 2 - 0
Kuderinov (kazah, 2432) - Shirov (spanyol, 2707) 0,5 - 1,5 (döntetlen, 0 - 1)
Flores (argentin, 2479) - Radzsabov (azeri, 2704) 0 - 2
Ponomarjov (ukrán, 2704) - Ahmed (egyiptomi, 2480) 1,5 - 0,5 (döntetlen, 1 - 0)
Belkhodja (tunéziai, 2490) - Tivjakov (holland, 2699) 0 - 2
Szokolov (holland, 2696) - Sztefanova (bolgár, 2491) 1,5 - 0,5 (1 - 0, döntetlen)
Charbonneau (kanadai, 2500) - Drejev (orosz, 2694) 0 - 2
Kamszky (amerikai, 2690) - Zhao Yun (kínai, 2500) 1,5 - 0,5 (1- 0, döntetlen)
Matamoros (ecuadori, 2501) - Bologan (moldáv, 2682) 0 - 2
Lautier (francia, 2679) - Pridorozsni (orosz, 2506) 1 - 1 (döntetlen, döntetlen)
Kabanov (orosz, 2506) - Bruzon (kubai, 2677) 1 - 1 (0 - 1, 1 - 0)
Barejev (orosz, 2675) - Rodrigo (chilei, 2506) 1,5 - 0,5 (1 - 0, döntetlen)
Ibrajev (kazah, 2508) - Mamedgyarov (azeri, 2674) 1 - 1 (1 - 0, 0 - 1)
Vallejo Pons (spanyol, 2674) - Li Shilong (kínai, 2510) 1 - 1 (0 - 1, 1 - 0)
Arencibia (kubai, 2510) - Szmirin (izraeli, 2673) 1 - 1 (döntetlen, döntetlen)
Ganguly (indiai, 2562) - Nakamura (amerikai, 2662) 2 - 0
...
Cao San (magyar, 2538) - Volokityin (ukrán, 2666) 1,5 - 0,5 (1 - 0, döntetlen)
Balogh Csaba (magyar, 2567) - Karjakin (ukrán, 2658) 1 - 1 (döntetlen, döntetlen)
Carlsen (norvég, 2570) - Azmaiparasvili (grúz, 2658) 1 - 1 (1 - 0, 0 - 1)
Milov (svájci, 2652) - Pantsulaja (grúz, 2578) 0,5 - 1,5 (0 - 1, döntetlen)
Ye Jiangchuan (kínai, 2648) - Xu Jun (kínai, 2582) 0,5 - 1,5 (0 - 1, döntetlen)