Meglepetésre vereséget szenvedett az olasz Andreas Seppitől a címvédő és első helyen kiemelt Lleyton Hewitt a sydneyi tenisztornán. Aucklandben szintén kiesett a tavalyi győztes: a legjobbként rangsorolt chilei Fernando Gonzalezt a horvát Mario Ancic könnyedén intézte el.

Hewitt az első szett megnyerése után a másodikban már 5:3-ra vezetett, mégis harmadik játszmára kényszerült. Ebben aztán két meccslabdája is volt, de a világranglistán hatvanadik helyezett Seppi ezúttal sem adta fel a küzdelmet, s legyőzte a viadal korábbi négyszeres bajnokát, ezzel pedig bejutott az elődöntőbe.

ATP-torna, Sydney (419 ezer dollár), nyolcaddöntő
Srichaphan (thaiföldi) - Karlovic (horvát) 7:6 (7-5), 7:6 (8-6)

negyeddöntő
Seppi (olasz) - Hewitt (ausztrál, 1.) 4:6, 7:5, 7:5
Davigyenko (orosz, 2.) - Srichaphan (thaiföldi) - Srichaphan sérülés miatt visszalépett
Blake (amerikai, 8.) - Clément (francia) 3:6, 6:1, 6:4
Andrejev (orosz) - Turszunov (orosz) 6:2, 3:6, 6:4

WTA-torna, Sydney (600 ezer dollár), elődöntő
Henin-Hardenne (belga, 5.) - Kuznyecova (orosz, 6.) 6:3, 6:1
Schiavone (olasz, 7.) - Vaidisova (cseh, 8.) 6:4, 6:3

Aucklandben a negyeddöntő jelentette a végállomást az első helyen kiemlet címvédőnek: a chilei Fernando Gonzalez mindössze 54 percet töltött a pályán Mario Ancic ellen, a horvátnak ennyi idő kellett, hogy 6:0, 6:3-ra lemossa ellenfelét.

ATP-torna, Auckland (430 ezer dollár), negyeddöntő
Wawrinka (svájci) - Mayer (német) 6:3, 6:4
Nieminen (finn, 7.) - Massu (chilei) 6:3, 7:6
Ancic (horvát, 5.) - Gonzalez (chilei, 1.) 6:0, 6:3
O. Rochus (belga, 6.) - Ferrer (spanyol, 2.) 6:2, 6:0

Minden idők hatodik leghosszabb női egyes mérkőzését játszotta Anabel Medina Garrigues az izraeli Shahar Peerrel a 145 ezer dollár összdíjazású canberrai nőitenisz-torna elődöntőjében: a 3 óra 40 perces összecsapás a spanyol játékos győzelmével ért véget. A rekordot e tekintetben Vicki Nelson-Dunbar és Jene Hepner 1984-es találkozója jelenti, amely 6 és fél óráig tartott.