A linaresi szuperverseny tizedik fordulójában Lékó Péter világossal remizett az orosz Peter Szvidlerrel. A szicíliai védelmű partiban sorozatos cserék vezettek a pontosztozkodáshoz, nagymesterünk előnye egy pontra nőtt. Veszelin Topalov mesterhármast ért el, holtversenyben már második a bolgár világbajnok. A Világkupa-győztes Levon Aronyian ellen nagy elszántsággal játszotta a kicsit előnyösebb állását, világelsőhöz méltó technikával nyert. Messze a várakozáson felül szerepel az azeri Tejmur Radzsabov, az ukrán Vaszilij Ivancsukot sötéttel győzte le. Megszerezte második egész pontját a francia Etienne Bacrot, a spanyol Francisco Vallejo Pons harmadik vereségét szenvedte el. A hétfői szabadnap utáni 11. fordulóban Lékó sötét lesz Ivancsukkal szemben, érdekesnek ígérkezik a Radzsabov-Topalov párharc is.

A mexikói Moreliában Veszelin Topalov nagyon rosszul, pontatlanul játszotta a linaresi szuperverseny első félidejét. A hagyományos helyszínen, az andalúziai városkában szárnyal a bolgár világbajnok. Sorozatban harmadik partiját nyerte meg, s a katasztrofális -2-es eredményről +1-re jött fel, immár holtversenyben a második.

A Világkupa-győztes Levon Aronyian Nimzoindiai védelme ellen érdekes taktikával ült asztalhoz, megelégedett a minimális előnnyel. A vezércsere után világos királyszárnyi akciója teljes passzivitásba kényszerítette a sötét királyt. Világos uralkodója ezzel szemben aktív szereplővé vált, a vezérszárnyra betörve leütötte a sötét gyalogokat, majd tevékenyen vett részt a sötét király köré font matthálóban.

Lékó Péter sorozatban hatodik döntetlenét érte el, Peter Szvidler szicíliai védelmével szemben nem tudott előnyt elérni. Az örmény Aronyian vereségének köszönhetően egypontos előnnyel vezeti a mezőnyt, de nehéz hajrára számíthat. Kettős vereséggel rajtolt a 20 éves Tejmur Radzsabov, de már ő is + 1-nél tart. Sötéttel nyert a komoly akklimatizálódási gondokkal küszködő Vaszilij Ivancsuk ellen.

Az ukrán olimpiai bajnokcsapat éltáblása a királyindiai védelemben nem talált jó tervet, ideje gyorsan fogyott, Radzsabov átvette a kezdeményezést. Másodszor nyert a francia Etienne Bacrot, az elfogadott vezércsel ritkább változata sikeres választásnak bizonyult. Az eddig lejátszott 40 játszmából 21 végződött döntéssel.

A 10. forduló eredményei:
Lékó Péter (2740) - Szvidler (orosz, 2765) döntetlen (Szicíliai védelem, 30)
Vallejo Pons (spanyol, 2650) - Bacrot (francia, 2717) 0 - 1 (Elfogadott vezércsel, 33)
Topalov (bolgár, 2801) - Aronyian (örmény, 2752) 1 - 0 (Nimzoindiai védelem, 76)
Ivancsuk (ukrán, 2729) - Radzsabov (azeri, 2700) 0 - 1 (Királyindiai védelem, 44)