Monacóban, a 15. Amber-verseny negyedik fordulójában Lékó Péter 1,5-0,5-re legyőzte az ukrán olimpiai bajnok Vaszilij Ivancsukot. A vakon vívott partiban nagymesterünk világossal remizett, a rapid összecsapást sötéttel megnyerte. A címvédő Viswanathan Anand már holtversenyben az élen áll, az orosz Alekszandr Morozevics 1-1-re végzett a spanyol Francisco Vallejo Pons ellen.  Az örmény Levon Aronyian vereséget szenvedett  a dán Peter Heine Nielsentől. A bolgár világbajnok Veszelin Topalov csak 1-1-es eredményt ért el a holland Loek Van Welyvel szemben. A szerdai szabadnap után az 5. fordulóban Lékó a bolgár világelsővel játszik.

A Fairmont Monte-Carlo Hotelben a szuperverseny negyedik fordulójában kilenc játszma végződött döntéssel, és számtalan meglepetés született. Lékó Péter a harmadik játéknapon az örmény Levon Aronyiantól elszenvedett veresége után az ukrán olimpiai bajnok Vaszilij Ivancsuk elleni győzelemmel javított, és az összetett versenyben félpontos hátránnyal holtversenyben a harmadik. A címvédő Viswanathan Anand az izraeli Borisz Gelfandot kényszerítette megadásra. Az orosz huszárjátékban "vakon" is érvényesítette gyalogelőnyét, míg sötéttel a tőle megszokott rutinos megoldással remizett. Az újabb nyeréssel Anand már holtversenyben első a fordulóban a spanyol Francisco Vallejo Pons ellen csak 1-1-re végző orosz Alekszandr Morozeviccsel.

Meglepetésre kikapott az örmény Levon Aronyian a dán Peter Heine Nielsentől. Az első parti gyors remi lett, majd sötéttel a Világkupa-győztes túlzottan sokat kockáztatott, a világos király elmenekült a veszélyeztetett zónából. Változó szerencsével játszik a bolgár világbajnok Veszelin Topalov, nyerés után alaposan elszámolta magát, a visszavágó a holland Loek Van Wely győzelmét hozta. Az orosz rangadón Peter Szvidler világossal legyőzte honfitársát, de sötéttel csúnya tisztelnézéssel vesztett Alekszandr Griscsukkal szemben.

A 4. forduló eredményei:
"Vak" partik

Vallejo Pons (spanyol, 2650) - Morozevics (orosz, 2721) 0 - 1 (Királyindiai védelem, 50)
Szvidler (orosz, 2765) - Griscsuk (orosz, 2717) 1 - 0 (Szicíliai védelem, 39)
Anand (indiai, 2792) - Gelfand (izraeli, 2723) 1 - 0 (Orosz huszárjáték, 51)
Aronyian (örmény, 2752) - Nielsen (dán, 2644) döntetlen (Holland szisztéma, 19)
Van Wely (holland, 2647) - Topalov (bolgár, 2801) 0 - 1 (Tarrasch védelem, 41)
Lékó Péter (2740) - Ivancsuk (ukrán, 2729) döntetlen (Orosz huszárjáték, 36)

Rapid játszmák
Morozevics (orosz, 2721) - Vallejo Pons (spanyol, 2650) 0 - 1 (Szicíliai védelem, )
Griscsuk (orosz, 2717) - Szvidler (orosz, 2765) 1 - 0 (Szláv védelem, 21)
Gelfand (izraeli, 2723) - Anand (indiai, 2792) döntetlen (Szláv védelem, 24)
Nielsen (dán, 2644) - Aronyian (örmény, 2752) 1 - 0 (Angol megnyitás, 46)
Topalov (bolgár, 2801) - Van Wely (holland, 2647) 0 - 1 (Szláv védelem, 42)
Ivancsuk (ukrán, 2729) - Lékó Péter (2740) 0 - 1 (Vezérindiai védelem, 57)