Máthé Vivien nyerte a nők versenyét az öttusázók Kairóban rendezett nyílt Afrika-bajnokságán. Szatmári Adrienn tizenegyedik, Prill Katalin tizenhatodik lett.

Korponai István csapatvezető a hazaérkezés után elmondta, hogy Máthénak nem igazán volt szerencséje a lövészetben, eleinte több kilenceshez közeli, de nyolcasnak számító kísérlete akadt, s végül 170-es eredményt ért el az első számban. A vívást viszont megnyerte, majd jól úszott, hibátlanul lovagolt, így a futásnak komoly előny birtokában vághatott neki.

A 3000 métert taktikusan teljesítette, az utolsó 1000 méteren már nem is igazán kellett megerőltetnie magát, így is több mint 20 másodperccel hamarabb ért célba, mint a második helyen végző lengyel Paulina Boenisz.

A zárótusát egyébként Prill kezdhette másodikként, de ő a viadalt megelőzően beteg volt, több napig nem tudott edzeni, ami leginkább a futásban éreztette hatását.

Szatmárinak a gyenge, 151 körös lövészete miatt nagy hátrányt kellett ledolgoznia. A vívásban második, az úszásban pedig harmadik lett, mivel azonban a lovaglásban újra pontokat vesztett, végül nem tudott az első tíz közé kerülni a neves versenyzőket is felvonultató, közepesen erős mezőnyben.

eredmények:
1. Máthé Vivien 5480 pont (lövészet: 170 kör/976 pont, vívás: 23 győzelem/7 vereség/1056 pont, úszás: 2:17.5 perc/1272 pont, lovaglás: 1200 pont, futás: 11:26 perc/976 pont)