A Monacóban zajló 15. Amber-verseny nyolcadik fordulójában Lékó Péter elvesztette harmadik meccsét. Az izraeli Borisz Gelfand ellen sötéttel a "vak" partiban remizett, világossal a rapid játszmát nagyon rosszul játszotta, korán hibázott és gyors vereséget szenvedett. A bolgár világbajnok Veszelin Topalov immár negyedik párharcát vesztette le. Az éllovas Alekszandr Morozevics világossal győzte le a világelsőt, sötéttel szerencsével remizett. Változatlanul fél pont a címvédő Viswanathan Anand hátránya, szerencsés napot zárt a spanyol Francisco Vallejo Pons, javított az orosz Peter Szvidler. Érdekes meccsen 1-1-re végzett az örmény Levon Aronyian és az orosz Alekszandr Griscsuk. A hétfői szabadnap utáni kilencedik játéknapon Lékó az első helyen álló Morozeviccsel mérkőzik meg.

Meglepő vereséget szenvedett Lékó Péter a viadal nyolcadik fordulójában. "Vakon" nem okozott számára nehézséget, hogy a vezérindiai védelmű játszmában remizzen az izraeli Borisz Gelfanddal. Világossal a rapid játszmában azonban érthetetlen hibát követett el, már gyanús állásban tisztet áldozott, de Gelfand könnyedén hárította a látszatfenyegetéseket. Péternek már másfél pont a hátránya a harmadik helyezett Francisco Vallejo Pons-szal szemben. A spanyol sakkozó negyedik meccsét nyerte meg, ehhez Peter Heine Nielsen hathatós segítséget nyújtott. A dán nagymester tisztet nézett el az első partijukban, majd a visszavágón fonalas nyerést hagyott ki.

Változatlanul botladozik Veszelin Topalov. A bolgár világbajnok immár negyedik meccsét vesztette el, érzékeny vereséget szenvedett az éllovas Alekszandr Morozevicstől. Sötéttel vesztett, a nyitásban fura dolgokat láttunk, a középjátékban az orosz játékos szépen túljátszotta őt. A visszavágón Topalov hiába nyert korán gyalogot, fokozatosan rontotta el nyerőesélyes állását. A világelső az eddig lejátszott 16 partiból hatban volt kénytelen kapitulálni. A holland Loek Van Wely kétszer is minőséget áldozott Viswanathan Anandnak, az egyikért nagy árat fizetett. Anand hatodik meccsét nyerte meg, de két meccs elvesztése is a számláján.

A játéknap egyik nagy párharcát az örmény levon Aronyian és az orosz Alekszandr Griscsuk vívta, egy-egy nyeréssel zárták végül az összecsapást. Változatlanul gyengélkedik az ukrán olimpiai bajnok Vaszilij Ivancsuk, újabb vereségével már utolsó az összetett versenyben.

A 8. forduló eredményei:
"Vak" partik
Anand (indiai, 2792) - Van Wely (holland, 2647) döntetlen (Francia védelem, 55)
Gelfand (izraeli, 2723) - Lékó Péter (2740) döntetlen (Verérindiai védelem, 32)
Szvidler (orosz, 2765) - Ivancsuk (ukrán, 2729) 1 - 0 (Caro-Kann védelem, 63)
Morozevics (orosz, 2721) - Topalov (bolgár, 2801) 1 - 0 (Vezérindiai védelem, 56)
Vallejo Pons (spanyol, 2650) - Nielsen (dán, 2644) 1 - 0 (Vezércsel, 13)
Griscsuk (orosz, 2717) - Aronyian (örmény, 2752) 1 - 0 (Modern védelem, 61)