A hetedik helyen kiemelt orosz Jelena Gyementyjeva  két sima szettben legyőzte Shenay Perryt, s ez egyben azt is jelentette, hogy egyesben az utolsó amerikai játékos is kiesett a wimbledoni tenisztornán. Ilyen halványan utoljára 95 esztendeje szerepeltek a tengerentúliak: 1911-ben a három pályára lépő amerikai teniszező közül egy sem élte túl a harmadik fordulót.

A kínai Na Li nagy meglepetésre legyőzte a tizedik helyen kiemelt cseh Nicole Vaidisovát, ezzel már negyeddöntő. Na Li történelmet írt sikerével, hiszen a távol-keleti ország teniszezői közül ő jutott először a nyolc közé Grand Slam-tornán.

A kínai játékosnak nem ez volt az első nagy skalpja Wimbledonban: a harmadik fordulóban az 5. helyen kiemelt orosz Szvetlana Kuznyecovát búcsúztatta. A következő körben még nehezebb dolga lesz: a háló másik oldalán a belga Kim Clijsters várja.

Kiesett a szombaton a címvédő Venus Williamst kiverő szerb Jelena Jankovic is, akit az orosz Anasztaszja Miszkina győzött le.

A férfiaknál az idei Australian Openen döntős Markosz Bagdatisz bejutott a legjobb nyolc közé, a ciprusi játékos a hazai közönségkedvenc Andy Murrayt verte három szettben. Ezzel búcsúzott egyesben az utolsó hazai teniszező, így már nem teljesülhet a szigetországi teniszrajongók régi vágya, hiszen a britek Fred Perry 1936-os sikere óta nyeretlenek.

Eredmények, nyolcaddöntő, férfiak
Federer (svájci, 1.) - Berdych (cseh, 13.) 6:3, 6:3, 6:4
Hewitt (ausztrál, 6.) - Ferrer (spanyol, 23.), 6:4, 6:4, 4:6, 7:5
Stepanek (cseh, 14.) - Verdasco (spanyol, 28.) 6:7 (4-7), 6:3, 4:6, 6:4, 6:2
Bagdatisz (ciprusi, 18.) - Murray (brit) 6:3, 6:4, 7:6 (7-2)
Björkman (svéd) - Mirnyij (fehérorosz) 6:3, 7:6 (8-6), 4:6, 2:6, 6:3
Ancic (horvát, 7.) - Djokovic (szerb-montenegrói) 6:4, 4:6, 4:6, 7:5, 6:3
Nieminen (finn, 22.) - Turszunov (orosz, 27.) 7:5, 6:4, 6:7 (2-7), 6:7 (6-8), 9:7
Nadal (spanyol) - Labadze (grúz) 6:3, 7:6 (7:4), 6:3