Hatodszor rendezik meg a 18 éven aluliak sakkcsapat Európa-bajnokságát. Balatonlellén a Hotel Lelle immár ötödször házigazdája a viadalnak, 2003-ban fiúcsapatunk Európa-bajnoki címet szerzett. A fiúknál 13, a lányok mezőnyében 12 együttes csatázik a hétfordulós, svájci rendszerű versenyben. A harmadik forduló nagy meglepetéseként hazánk 16 éven aluliakból összeállított válogatottja 3-1-re legyőzte a jóval magasabb Élő-pontszámú és rutinosabb, az első helyre rangsorolt "A" csapatot. A fiúknál a horvátok állnak az élen, a lányoknál a magyar "A" együttes vezet.

Közel egy hónapig a balatonlellei Hotel Lelle sakkozásunk fellegvára. Június második felében nemzetközi nagymesterversenyt és a Magyar Nyílt Bajnokságot rendezték meg. Július 1. és 9. között a II. Balázs-Diák Kupa Nemzeti Korcsoportos Bajnokság küzdelmei zajlottak a szállodában. A tíz korcsoportban, 10-től 18 éves korig 286 leány és fiú csatázott a különböző korcsoportokban. A legjobbak közül többen a bajnokság befejezése után Balatonlellén pihenték ki a fáradalmakat, hiszen július 12-én indultak a sakkórák a 6. Európa-bajnokságon. A nevezés ellenére vízum nehézségek miatt nem érkeztek meg az örmény válogatottak, a lányok mezőnyében így szerephez jutott a harmadik magyar kettős is.

A fiúknál az "A" válogatottban a 18 évesek korcsoportos bajnoka, a paksiak büszkesége, Szabó Krisztián az éltáblás. A második táblán a holtversenyes első, a Decs csapatának legjobbja, Gonda László szerepel. Boros Dénes az ötszörös bajnok Csuti-Hydrocomp Zalaegerszeg játékosa, Bánusz Tamás az ezüstérmes Nagykanizsai Tungsram SK sakkozója, Bakos Balázs a Hevesi SE versenyzője. Az első helyen kiemelt csapatunk az első játéknapon nehezen nyert a szlovákok négyese ellen, Szabó Krisztiáné volt az egyetlen győzelem, majd a németek elleni siker következett. Éltáblásunk vereségéért a társak revansot vettek. Majd következett a testvérháború, a 16 évesek válogatottjával szembeni csata, s váratlan vereség.

A magyar "B" válogatottban a Nagykanizsára átigazolt Bérczes Dávid a "vezérevezős". A második táblán a 16 éves korcsoportban bajnoki címet szerzett decsi Pap Gyula játszik. Fodor Tamás a paksi együttes büszkesége, Prohászka Péter az MTK sakkozója, a 14 éves mezőnyben szerzett bajnoki címet. A kiskunhalasi Tóth Ervin bronzérmes volt a 16 évesek mezőnyében. Jól sikerült a bemutatkozás, "gólarányt" javító győzelem, majd nehéz csatában a jobbik szerb négyes is megadásra kényszerült. A magyar rangadón elért meglepő, de megérdemelt 3-1-es győzelemmel Bérczesék jelentős lépéselőnyt szereztek honfitársaikkal szemben.