Magyar diadallal zárult a budakalászi öttusa Európa-bajnokság: a férfiak váltóversenyét a Horváth Viktor, Fülep Sándor, Kállai Ákos összeállítású csapat nyerte. A dobogóra még az ukrán és az orosz együttes állhatott fel.

A magyarok nagyon jó napot fogtak ki, a lövészetet és a vívást megnyerték, utóbbiban váratlanul felszabadultan és eredményesen szerepeltek, ezzel két szám után már jelentős előnnyel vezettek. A 3x100 méteres úszóstafétát a negyedik legjobb idővel teljesítették, majd a lovaspályán is jelezték, hogy az aranyéremre igényt tartanak. A 3x1500 méteres futásnak elsőként vágtak neki, a másodikként rajtoló ukrán válogatott 51 másodperccel követte őket, vagyis már a zárószám előtt tudni lehetett, hacsak valamilyen baleset vagy szabálytalanság nem történik, az övék a győzelem. Így aztán csak a további helyezésekért alakult ki nagy küzdelem, melyből az ukránok és az oroszok jöttek ki jól.

"Nagyon nehéz volt ez a futás. Komolyan! Mégpedig azért, mert biztos volt a győzelmünk, és ilyenkor nem könnyű ráhangolódni egy újabb feladatra" - mondta Kállai.

"A remek lövészetünknek és vívásunknak köszönhetjük az aranyérmet, és azt, hogy estére úgy alakult a helyzet, hogy nem kellett erősen futni" - összegzett Fülep.

"Délelőtt az első néhány sikeres asszó után jött meg a harci kedvünk, s miután a vívásban valamennyi ellenfelünket legyőztük, hihetetlenül felszabadultan versenyeztünk. Egymásért küzdöttünk" - fogalmazott Horváth.

A zárószámot a csehek (13:35.36, 1100) nyerték a franciák (13:35.49, 1100) és a litvánok (13:43.25, 1068) előtt. A magyarok - mivel nem kellett nagyon hajtaniuk - a tizenkettedik időt érték el.

Ebben a számban címvédés történt, igaz, tavaly - Horváth sérülése miatt - Kállai és Fülep mellett Balogh szerepelt a csapatban. Ebben az összeállításban 2001-ben és 2003-ban győztek a magyarok Európa-bajnokságon.

Forrás: MTI

Fülep Sándor, Kállai Ákos és Horváth Viktor a dobogó legfelső fokán

Végeredmény:
férfi váltóverseny, Európa-bajnok:
Magyarország (Horváth Viktor, Kállai Ákos, Fülep Sándor) 5476 pont (lövészet: 274 kör/1192 pont, vívás: 88 győzelem/38 vereség/1000 pont, úszás: 2:51.32 perc/1288 pont, lovaglás: 1148, futás: 14:38.91 perc/848 pont)
2. Ukrajna (Jevhen Borkin, Vitalij Budovszkij, Szerhij Kuksin) 5416 (269/1132, 78/48/920, 2:55.65/1236, 1136, 14:02.75/992)
3. Oroszország (Alekszej Turkin, Alekszej Velihodnij, Rusztem Szabirhuzin) 5366 (262/1048, 69/57/848, 2:48.96/1316, 1114, 13:50.21/1040).

A magyar válogatott négy első, illetve egy harmadik helyezéssel az éremtáblázat élén végzett a budakalászi öttusa Európa-bajnokságon. Győzött Vörös Zsuzsanna és Balogh Gábor, valamint a Balogh, Fülep Sándor, Horváth Viktor összeállítású csapat a hagyományos versenyben, továbbá a Fülep, Horváth, Kállai Ákos váltótrió. A bronzérmet Fülep szerezte egyéniben.