Legjobb magyarként Arany Gábor negyedik helyen végzett a Tour de Hongrie országúti kerékpáros körverseny második, Kazincbarcika és Sátoraljaújhely közötti 206 kilométeres szakaszán.

Az első, tikkasztóan meleg etapon 11-en feladták a viadalt, így a csütörtöki rajtnál már csak 107-en sorakoztak fel, a sárga trikót a szlovák Martin Riska viselhette. A nagy meleg ezúttal is rányomta a bélyegét a közdelemre, sokáig csak kisebb akciók zajlottak az élen. Közben 4 hegyi, illetve 2 gyorsasági hajrát is teljesítetek a kerékpárosok.

A verseny a 170. kilométernél vált igazán izgalmassá, a Hollóháza előtti emelkedőn ugyanis nyolcan megszöktek a mezőnytől, köztük volt a P-Nivós Arany Gábor is. A célvonalon végül a cseh Radek Becka haladt át elsőként, Arany pedig negyedik lett. Riska kilencedikként zárta a szakaszt, s továbbra is ő vezet az összetettben.

DCG Tour, 2. szakasz, 206 kilométer:
1. Radek Becka (cseh, Hradec Kralove) 5:13:31 ó
2. Wojtech Kelemba (lengyel, Cycles Scout) 1:18 perc hátrány
3. Kiril Pospijev (ukrán, Vini Farnese) 1:31 p. h.
4. Arany Gábor (P-Nivo Betonexpressz) 1:48 p. h.

A hegyi versenyben az ukrán Dmytro Novosad vezet, a zöld trikóért zajló sprintversenyben pedig Radek Becka áll az élen.

Pénteken következik a 3. szakasz (Sátoraljaújhely-Bükkszentkereszt, 182 km), rajt: 14 óra.