Kasza Róbert második helyen végzett a Potsdamban rendezett nyílt német öttusa-bajnokságon, amelyen hét ország 26 sportolója vett részt.

A magyar versenyző 5308 pontot gyűjtött, a győzelmet a hazai közönség előtt szereplő Sebastian Dietz szerezte meg 5348-cal. Harmadikként a lengyel Bartosz Majewski (5268) zárt.

A másik két magyar közül Tibolya Péter hatodik lett, míg a súlyos sérülése után most visszatérő Marosi Ádám a futás előtt a harmadik helyen állt, de az utolsó tusára nem vállalkozott, mert még nincs tökéletes fizikai állapotban. A végelszámoláskor így is a 17. pozíciót szerezte meg.

Eredmények:
1. Dietz (német) 5348 pont
2. Kasza Róbert 5308 (lövészet: 183 kör/1132 pont, vívás: 1000 p, úszás: 2:07.7 perc/1268 p, lovaglás: 1144 p, futás: 10:59 perc/764 p)