A WTA-világbajnokság 35 esztendős történetében a madridi torna lesz az első, amelyen nem szerepel amerikai teniszező. A spanyol fővárosban kedden kezdődő nyolcfős viadalon négy orosz, két belga, és egy-egy francia, illetve svájci játékos kapott helyet.

A verseny legnagyobb esélyese a címvédő és első helyen kiemelt francia Amélie Mauresmo, illetve az idei US Openen győztes, második helyen rangsorolt orosz Marija Sarapova. Természetesen a nyolc versenyző mindegyike eljuthat a végső sikerig, csupán az a kérdés, ki bírja jobban a megerőltető menetelést.

Elég a vasárnap befejeződött párizsi férfiviadalra gondolni, ahol a különböző sérülések, fáradtság miatt szinte a teljes élmezőny bedobta a törülközőt. Az első alkalommal 1972-ben megrendezett viadal győztesei között az amerikai Martina Navratilova a csúcstartó nyolc sikerrel, őt a német Steffi Graf követi öt diadallal, míg a szintén amerikai Chris Evert - ő nyerte az első kiírást - négyszer győzött.

A jelenlegi nyolc versenyző közül a svájci Martina Hingis és a belga Kim Clijsters két-két győzelemmel büszkélkedhet, Sarapova és Mauresmo pedig egyszer diadalmaskodott.

A kedden kezdődő, 3 millió dollár összdíjazású madridi WTA-vb csoportbeosztása:
sárga csoport:
Amélie Mauresmo (francia, 1.), Justine Henin-Hardenne (belga, 3.), Nagyja Petrova (orosz, 5.), Martina Hingis (svájci, 7.)

piros csoport:
Marija Sarapova (orosz, 2.), Szvetlana Kuznyecova (orosz, 4.), Kim Clijsters (belga, 6.), Jelena Gyementyjeva (orosz, 8.)

A csoportok első és második helyezettjei jutnak az elődöntőbe.

***

A világelső svájci Roger Federer már hétfőn, egy héttel a rajt előtt megérkezett a férfi teniszezezők idényzáró versenyének, a Mesterek Kupájának helyszínére, Sanghajba.

Federer egy évvel ezelőtt emlékezetes, ötszettes mérkőzésen kapott ki a döntőben az argentin David Nalbandiantól, és mint ígérte, ezúttal semmit sem szeretne a véletlenre bízni. A svájci klasszis az idén 87 meccset nyert meg, 11 tornagyőzelmet aratott és közte három Grand Slam-viadalon diadalmaskodott (Australian Open, Wimbledon, US Open).

A november 12-én rajtoló nyolcfős szupertornán Federer, Rafael Nadal, Ivan Ljubicic, David Nalbandian, Andy Roddick, Nyikolaj Davigyenko, Tommy Robredo és James Blake vesz részt.