Cseh László arany-, Boulsevicz Beatrix ezüst- és Kerékjártó Tamás bronzérme után női 200 méter vegyesen Verrasztó Evelyn ötödik, Hosszú Katinka pedig hatodik lett a Helsinkiben zajló rövid pályás Európa-bajnokságon.

A délutáni elődöntőkben három magyar volt érdekelt: Szepesi Nikolett 100 m háton lett kilencedik, ám visszalépés miatt amégis részt vehet a péntek esti döntőben.

Férfi 100 méter mellen Bodor Richárd ugyan 59.78 másodperccel szintén kilencedik lett - és az előtte végzők közül még senki sem jelezte visszalépését -, ám így is örülhet annak, hogy megdöntötte a legrégebbi rövidpályás országos csúcsot. A régi rekorder, Rózsa Norbert 1994. augusztus 2-án 59.88-cal csapott célba Ausztráliában. Gyurta Dániel a 14. helyen végzett.

A nap utolsó döntőjében a németek 1:34.06 perccel új világcsúcsot úsztak férfi 4x50 méter vegyesen. A régi rekordot is ők tartották 1:34.46-tal, amelyet még 2003. december 11-én úszták Dublinban.