Az Australian Openen aratott győzelmének köszönhetően a 81. helyről a 14-re lépett előre az amerikai Serena Williams a női teniszezők világranglistáján.

A rangsornak hétfőtől új éllovasa van az eddig második orosz Marija Sarapova személyében, aki csak a döntőben kapott ki Melbourne-ben, és aki saját bevallása szerint is rászolgált a világelsőségre.

"A rangsor nem hazudik, nagyszerű évem volt. Remélem, sok hétig meg tudom még őrizni a pozíciómat" - jegyezte meg a hétfőn rajtoló tokiói torna előtt a 19 éves klasszis. Hozzátette: azért kissé vegyes érzéssel fogadta, hogy hétfőtől ő a világelső, mert az amerikai Serena Williams fájó, 6:1, 6:2-es vereséget mért rá az ausztrál nyílt bajnokság szombati döntőjében.

Forrás: EPA

Az egyik világelső lett, a másik már a legjobb tizet ostromolja

"Sportolóként sosem lehetek boldog vereség esetén. Az viszont jó érzéssel tölt el, hogy az idény első jelentős tornáján finalista voltam" - mondta Sarapova.

A magyarok közül változatlanul Czink Melinda áll a legelőkelőbb pozícióban, a 97. helyen.