A Moszkvában zajló Aeroflot-torna második fordulójában Almási Zoltán sötéttel remizett az amerikai Jaan Ehlveszttel. Balogh Csaba világossal nyert az azeri Rauf Mamedov ellen. A játéknap nagy meglepetéseként a 13 éves Hou Yifan legyőzte az izraeli Emil Szutovszkijt. Az olimpiai bronzérmes női válogatott tagja hetes holtversenyben vezet 2 ponttal, Almásinak 1,5, Baloghnak 1 pontja van. A harmadik játéknapon Almási világos lesz a fehérorosz Alekszej Alekszandrovval szemben, Balogh sötéttel az orosz Borisz Szavcsenkoval mérkőzik meg.

A 9 fordulós, svájci rendszerű torna második napján a viadalt győzelemmel kezdők egymás elleni játszmáikban hét parti végződött döntéssel. A szenzációt ezúttal is a 13 éves Hou Yifan szolgáltatta, aki immár másodszor gyűjtött be nagymesteri skalpot. A 2005-ös Aeroflot-torna győztesét, az izraeli Emil Szutovszkijt kényszerítette feladásra a 79. helyre rangsorolt nagymesternő.

Nagyon közel állt második nyeréséhez Almási Zoltán. A vezérindiai védelmű partiban remekül játszva került előnybe Jaan Ehlveszt ellen, de időzavarban kecsegtető állásban nem találta meg a döntő előnyhöz vezető folytatást. Az első napi váratlan veresége után javított Balogh Csaba. A szicíliai védelem Szvesnyikov-változatában gond nélkül játszotta túl az azeri Rauf Mamedovot

A 2. forduló érdekesebb eredményei:
Jakovenko (orosz, 2691) - Najer (orosz, 2605) döntetlen
Ehlveszt (amerikai, 2610) - Almási Zoltán (magyar, 2669) döntetlen (Vezérindiai védelem, 36)
...
Balogh Csaba (magyar, 2616) - Mamedov (azeri, 2566) 1 - 0 (Szicíliai védelem, 38)

Az élmezőny állása:
1-7. Hou Yifan, Minaszjan, Arescsenko, Predojevic, Ganguly, Riazancev, Tomasevszkij 2 pont
8 -32. Almási Zoltán, Akopjan, Najer, Jakovenko, Naiditsch, Belov, ... 1,5